TORRE DE LA HORADADA

Torre de la Horadada to dzielnica gminy Pilar de la Horadada , która znajduje się w regionie Vega Baja, graniczącym z regionem Murcia, będąc wioską położoną bardziej na południe od prowincji Alicante.

Pochodzenie nazwy „Torre de la Horadada” wynika z budowy licznych wież strażniczych, które w czasie rekonkwisty były bardzo powszechne w wioskach na wybrzeżu, aby zobaczyć podejścia morskie i uniknąć najazdów berberyjskich piratów. Jedna z tych wież, „Torre Horadada”, została nazwana na cześć skały, w której została zbudowana, ponieważ miała dziurę i nazywała się Peña Horadada (wydrążona skała).

Ze względu na szczególne położenie geograficzne Torre de la Horadada jest odizolowana od reszty regionu, do którego należy, La Vega Baja del Segura, jednak bliskość wybrzeża poprawia komunikację ze społecznościami przybrzeżnymi, zarówno w prowincji Alicante oraz pobliska prowincja Murcia i Mar Menor.

Torre De La Horadada 8 600x400
Torre De La Horadada 53 600x400
Torre De La Horadada 12 600x400
Torre De La Horadada 29 600x401
Torre De La Horadada 70 600x400
Torre De La Horadada 66 600x400

Torre de la Horadada posiada wszystkie niezbędne udogodnienia, ale znajduje się również zaledwie 3 minuty jazdy samochodem od centrum miasta, Pilar de la Horadada, które oferuje wszystkie niezbędne usługi niezbędne do współczesnego życia, kilka centrów handlowych, w tym sklepy wyspecjalizowanych marek w produktach spożywczych z krajów Wspólnoty Europejskiej i innych miejsc na świecie, a także przychodnia lekarska i apteki.

Ponadto, jako dobre miasto nadmorskie, posiada szeroką gamę barów i restauracji, które oferują niesamowitą różnorodność dań o śródziemnomorskim smaku, w których głównej bazie wykorzystuje się ryby i owoce morza z tego obszaru.

Jeśli chodzi o transport publiczny, to lokalne autobusy łączą Torre de la Horadada z Pilar de la Horadada i z kolei łączą poszczególne dzielnice, takie jak: Pinar de Campoverde czy Mil Palmeras, z przystankami przy polu golfowym Lo Romero. W Pilar de la Horadada istnieje możliwość przesiadki na połączenie z Torrevieja lub Murcją z przystankiem we wszystkich miejscowościach na trasie.

Torre De La Horadada 52 600x400
Torre De La Horadada1 9 600x400
Torre De La Horadada 20 600x400

Transfer taksówką na lotnisko Alicante-Elche kosztuje 70 euro za pojazd (w jedną stronę, maksymalnie 4 osoby), a szacowany czas podróży to 55 minut. Podobny transfer na lotnisko Murcia-Corvera kosztuje około 55 euro za pojazd.

Torre de la Horadada słynie ze swoich plaż, których jest łącznie dziesięć, z czego siedem z Błękitną Flagą i zakwalifikowane jako „Q” za jakość. Posiada małą przystań, w której odbywają się lekcje żeglarstwa, a także oferuje szeroki wachlarz zajęć i sportów wodnych. Znane są również szlaki turystyki pieszej i rowerowej, które obejmują całą rozległą geografię gminy.

Wśród jego atrakcji warto wymienić bliskość oddalonego o zaledwie 10 minut jazdy pola golfowego Lo Romero , które z 18 dołkami zaliczane jest do 10 najlepszych pól golfowych w Hiszpanii.

Ważna jest również gastronomia Torre de la Horadada, której oferta jest na wysokości oczekiwanej w nadmorskim miasteczku Morza Śródziemnego, gdzie ryby i owoce morza są jednym z jego głównych atutów, ale nie zapominając o reszcie dobrego jedzenia, które kuchnia śródziemnomorska oferuje szeroką gamę barów i restauracji wszelkiego rodzaju, są również znane La Plaza de Las Villas, Plaza de Pueblo Latino i nowe centrum handlowe „Plaza Nueva”, pełne tarasów, gdzie można cieszyć się dobrym jedzeniem i morską bryzą.