CABO ROIG

Cabo Roig posiada dwie piękne plaże, obie z roku na rok akredytowane prestiżową nagrodą Błękitnej Flagi za jakość i bezpieczeństwo. To tylko dwie z jedenastu plaż na Orihuela Costa , z których każda oferuje idylliczny odcinek miękkiego, złotego piasku, który każdego roku przyciąga setki tysięcy międzynarodowych turystów.

Każda plaża oferuje inne korzyści: niektóre są małe i stosunkowo ciche, podczas gdy inne plaże są ruchliwe, aktywne i pełne życia. To ostatnie jest z pewnością prawdziwe w przypadku Playa Cala La Caleta na najbardziej wysuniętych na wschód obrzeżach Cabo Roig.

Jedna z najpopularniejszych plaż na południowym wybrzeżu Costa Blanca, plaża Cala La Caleta w Cabo Roig oferuje półksiężyc drobnego białego piasku i bezpieczne, czyste wody Morza Śródziemnego, które urzekają krajowych i międzynarodowych turystów.

Cabo Roig 38 600x400
Cabo Roig 37 600x400
Cabo Roig 15 600x400

Plaża mierzy 387 metrów na linii wodnej z 16.641 m2 miękkiego piasku. Za plażą stoi imponująca, bogato zdobiona kamienna ściana klifu z willami z widokiem na morze, a sieć ścieżek łączy się z nadmorską promenadą i opada w dół w kierunku plaży, zapewniając dostęp piechotą.

Playa Cala La Caleta skierowana jest na południe i przez cały dzień korzysta z bezpośredniego światła słonecznego. Plaża ma kształt płytkiej zatoczki ze ścianą morską po zachodniej stronie. Cypel i przylegająca do niego przystań Cabo Roig Marina gwarantują spokojne, bezpieczne wody, idealne do kąpieli i pływania niezależnie od pogody.

Cabo Roig 1 600x400
Cabo Roig 2 600x400
Cabo Roig 46 600x400

Tradycyjny hiszpański Chiringuito oferuje napoje bezalkoholowe, pełną obsługę barową oraz lekkie przekąski i napoje siedem dni w tygodniu. Niewielki bar na plaży czynny jest codziennie przez cały rok, a w weekendy często oferuje bezpłatną rozrywkę, w tym występy na żywo i sesje akustyczne lokalnych muzyków i artystów.

Można tu wynająć deski do paddleboardingu na stojąco, skorzystać ze zorganizowanych sesji jogi na wodzie od wczesnej wiosny do końca sezonu.

Jest to niezwykle popularna plaża w lecie, a łodzie rekreacyjne, jachty motorowe i krążowniki regularnie cumują w lazurowych wodach.. Morze pozostaje uspokajająco płytkie blisko linii wodnej, a plaża nadaje się do użytku przez rodziny, dzieci i dorosłych w każdym wieku i umiejących pływać.

Cabo Roig 5 400x600
Cabo Roig 27 400x600
Cabo Roig 31 400x600

W przeciwieństwie do wielu innych plaż na Orihuela Costa, Cala La Caleta jest aktywna przez cały rok, a miejscowy ratusz zapewnia dodatkowe zajęcia w miesiącach wiosennych i jesiennych, które pozwalają w pełni wykorzystać piękne zimowe słońce.

Playa Cala La Caleta jest jedną z najlepszych plaż w Orihuela Costa i prawdopodobnie należy do najlepszych plaż na południowym wybrzeżu Costa Blanca.

W Cabo Roig w czwartki przez cały rok odbywa się cotygodniowy targ od 9:00 do 14:00.