CABO CERVERA

Plaża Cabo Cervera to jedna z plaż Torrevieja, położona w miejscowości o tej samej nazwie u wybrzeży Morza Śródziemnego. To mała piaszczysta zatoka, która ma 100 metrów długości i 25 metrów szerokości.

Za plażą Cabo Cervera rozciąga się długi pas skalistego wybrzeża. Znajduje się tu kilka piaszczystych i kamienistych zatoczek, ukryte skaliste plaże: Cala del Moro, del Mohon, Kopp, Zorra, Higuera, Redonda, Gamboa, Trabajos, Cornuda. Część zatoczek nadaje się do kąpieli, jest wyposażona w zejścia do morza, są miejsca noclegowe, inne natomiast mają dość strome zejście i skaliste wejście do morza, gdzie kąpiel może być niebezpieczna dla zdrowia.

Cabo Cervera 5 600x400
Cabo Cervera 9 600x400
Cabo Cervera 37 600x400
Cabo Cervera 27 600x400
Cabo Cervera 21 600x400
Cabo Cervera 24 600x400

Zasadniczo ta część wybrzeża nie nadaje się na wygodne wakacje na plaży, ale widoki z tych punktów na Morze Śródziemne i wybrzeże są po prostu wspaniałe. Całe to skaliste piękno rozciąga się na prawie 2,5 kilometra linii brzegowej Torrevieja.

W tej części Torrevieja najchętniej zatrzymują się turyści podróżujący samochodem oraz przybywający nurkowie.

Na plaży jest drobny i czysty piasek jest żółty, od czasu do czasu przeplatany małymi kamyczkami.

Wschodnia strona plaży Cabo Cervera graniczy z plażą La Mata i jest oddzielona od niej skalistymi skałami. Spacer z plaży Cabo Cervera do La Mata można przejść chodnikiem, który biegnie wzdłuż morza.

Po zachodniej stronie plaży Cabo Cervera jest długi pas skalistego wybrzeża.

Cabo Cervera 1 400x600
Cabo Cervera 7 400x600
Cabo Cervera 13 400x600

Wzdłuż plaży biegnie droga i chodnik, pełniące rolę nabrzeża.

Plaża Cabo Cervera jest jedyną plażą urbanizacji o tej samej nazwie – Urbanizaciones Cabo Cervera. Są tutaj głównie domy i mieszkania do wynajęcia dla wczasowiczów. Znajduje się też mały Park Cabo Cervera – teren zielony.

Urbanizacja Cabo Cervera znajduje się pięć kilometrów od historycznego centrum Torrevieja. Aby dostać się z Torrevieja autobusem publicznym do La Mata, na linii A, opłata wynosi 1,35 €.