SAN PEDRO DEL PINATAR

Naprzeciw spokojnych wód Mar Menor, San Pedro del Pinatar jest jednym z głównych ośrodków turystycznych na wybrzeżu Murcji.

San Pedro del Pinatar to małe miasto i gmina we wspólnocie autonomicznej i prowincji Murcja w południowo-wschodniej Hiszpanii. Gmina położona jest na północnym krańcu śródziemnomorskiego wybrzeża Murcji, Costa Cálida, i graniczy z prowincją Alicante.

Tradycyjnie ośrodek żeglarski i rolniczy, San Pedro del Pinatar stał się jednym z głównych miast turystycznych na Costa Cálida w Murcji.

San Pedro to małe miasteczko na północy Murcji. który ma tę zaletę, że znajduje się między Mar Menor a Morzem Śródziemnym. Posiada również park naturalny, w którym znajdują się słone jeziora. Oprócz tego, że jest małą wioską, jest dość turystycznym miejscem, ponieważ znajduje się blisko trzech jąder Murcji: Torrevieja, Cartageny i Murcji.

Dan Pedro Del Pinatar 72 600x400
Dan Pedro Del Pinatar 8 600x400
Dan Pedro Del Pinatar 22 600x400
Dan Pedro Del Pinatar 71 600x400
Dan Pedro Del Pinatar 96 600x400
Dan Pedro Del Pinatar 1 600x400

Główne atrakcje San Pedro koncentrują się wokół plaży i brzegu. Tutaj znajdziesz Lo Pagán, tętniące życiem centrum turystyczne, które posiada wszelkiego rodzaju obiekty wakacyjne, takie jak hotele, bary, restauracje i sklepy.

Obok długiej promenady zwróconej w stronę Mar Menor znajdują się rozległe plaże, takie jak La Puntica czy Villananitos. To wodne otoczenie w połączeniu z udogodnieniami w przystani oznacza, że możesz uprawiać wiele sportów, takich jak żeglarstwo, nurkowanie lub windsurfing.

Oprócz jednego z architektonicznych symboli miasta, młyna Quintín, w okolicy znajduje się Park Regionalny Salinas de San Pedro del Pinatar, miejsce, w którym gniazduje wiele gatunków ptaków wędrownych.

Można tu również skorzystać z leczniczych właściwości jego błota, szczególnie przydatnego w leczeniu dolegliwości kości i skóry.