DEHESA DE CAMPOAMOR

Dehesa de Campoamor to piękna część Orihuela Costa na Costa Blanca w prowincji Alicante we Wspólnocie Walencji.

Dehesa de Campoamor to nietypowe miejsce. Po pierwsze, ze względu na swoje pochodzenie, które widać już w nazwie: Dehesa de Campoamor, dawniej znana jako Dehesa de Matamoros, zmieniła nazwę, gdy została przejęta w 1854 roku przez słynnego hiszpańskiego poetę Ramona de Campoamor, bardzo znanego autora, który w swoich wielu sztukach, wierszach i esejach filozoficznych inspirował się zielonymi lasami sosnowymi, białymi plażami i błękitnym morzem Campoamor.

Dziś jest jednym z najbardziej poszukiwanych miejsc na pobyt stały lub na wakacje. Linia brzegowa o długości 2500 metrów podzielona jest na trzy plaże z drobnym białym piaskiem, najpopularniejsza plaża o nazwie Playa Glea znajduje się bardzo blisko naturalnego obszaru o wielkiej wartości biologicznej i krajobrazowej, znanego jako obszar naturalny Punta de la Glea.

Dehesa De Campoamor 13 600x400
Dehesa De Campoamor 15 600x400
Dehesa De Campoamor 63 600x400
Dehesa De Campoamor 30 600x406
Dehesa De Campoamor 23 600x400
Dehesa De Campoamor 50 600x400

Campoamor oferuje wiele usług dla miłośników sportów wodnych, barów plażowych i restauracji, a także obiekty do jazdy konnej. Wysokie wieże apartamentowców zbudowane w latach 70-tych obok dużych willi na przestronnych działkach i szerokich ulicach, charakterystyczne sosny i Campoamor Yachtclub wraz z wyborem dobrych restauracji i barów oraz Real Club de Golf de Campoamor czynią to miejsce jednym z najbardziej tętniących życiem i kosmopolitycznych obszarów Orihuela Costa.

Dzięki swojemu szczególnemu położeniu na Costa Blanca, Campoamor ma trzy najlepsze plaże na wybrzeżu Walencji, znane jako: Playa de Campoamor , Playa de la Glea i Playa de Aguamarina , które otrzymały niebieskie flagi i charakterystyczne „Q” dla jakości rok po roku.

Ponadto od strony plaży znajdziemy kilka restauracji i kiosków, w których można skosztować kuchni śródziemnomorskiej lub międzynarodowej. Campoamor Beach ma przystań z 348 miejscami do cumowania, szczególnie odpowiednimi dla łodzi motorowych ze względu na swoje zanurzenie, gdzie znajdują się również kursy windsurfingu. Dla bardziej nieustraszonych istnieje również możliwość wypożyczenia skuterów wodnych i uprawiania parasailingu.

Dehesa De Campoamor 24 400x600
Dehesa De Campoamor 69 405x600
Dehesa De Campoamor 35 400x600

Warto również wspomnieć o istnieniu windy w budynku „Miraver”, która niweluje różnicę wysokości między plażą a resztą urbanizacji „Barranco Rubio”. Winda ta została kiedyś zaprojektowana do zjeżdżania na plażę i wychodzenia z niej bez większego wysiłku i nadal jest używana z wielkim powodzeniem.

Można także cieszyć się przyrodą z dala od wody, ponieważ Campoamor ma całkiem spory naturalny obszar leśny, z dość gęstymi lasami sosnowymi, niektóre z nich mają setki lat, a kontakt z naturą jest niemal natychmiastowy i bezpośredni.

Uprawianie sportów na świeżym powietrzu jest również możliwe, gdyż wiele osiedli posiada wśród swoich obiektów korty tenisowe i korty tenisowe, choć szczególnie satysfakcjonujące są też spacery wśród ogrodów i dużych terenów zielonych zlokalizowanych w strategicznych punktach urbanizacji.