Łódź

Polesie

Polesie, zaraz po Śródmieściu, jest najmniejszą dzielnicą Łodzi. Na terenie Polesia znajduje się wiele ciekawych zadrzewionych miejsc, m.in. największy park w Łodzi – Park na Zdrowiu, Park im. Poniatowskiego czy Park im. Michała Klepacza, ogród botaniczny oraz Miejski Ogród Zoologiczny.

W latach 70. wybudowano na Polesiu ogromne osiedle bloków z wielkiej płyty. Karolew i Retkinię potocznie nazywa się łódzkimi sypialniami. Na Smulsku w latach 80. zaczęło powstawać osiedle domków jednorodzinnych o zabudowie szeregowej, której jest idealne dla rodzin z dziećmi.

Na terenie Polesia zlokalizowany jest Port Lotniczy im. Władysława Reymonta oraz drugi co do wielkości las miejski – Lublinek. 

Dla miłośników sportu idealna będzie hala sportowo-widowiskowa Atlas Arena. Wartym uwagi jest także duży basen Aquapark Fala, który znajduje się tuż przy Parku im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Na Polesiu zlokalizowany jest również dworzec kolejowy Łódź Kaliska, który jest drugą co do wielkości stacją kolejową w mieście. 

W tej części Łodzi znajdują się też liczne supermarkety, hipermarkety i sklepy odzieżowe. Na większe zakupy można wybrać się do centrum handlowego Piaski lub centrum handlowego Pasaż Łódzki. 

Najpopularniejsze osiedla na Polesiu:

  • Zdrowie
  • Karolew
  • Retkinia

Łódź-Polesie – dla kogo rekomendowana jest dzielnica?

Polesie to część miasta, która obfituje w doskonale urządzoną zieleń. Parki, skwery oraz miejskie lasy to znak rozpoznawczy tej dzielnicy Łodzi. Właśnie dlatego, ale też dzięki doskonałej bazie handlowej i usługowej, Polesie rekomendowane jest osobom młodym, w szczególności małżeństwom z dziećmi, a także seniorom. Ważnym atutem Polesia jest również dobry dostęp do gęstej sieci połączeń komunikacyjnych. Dzięki temu możliwe jest szybkie i sprawne przemieszczanie się między dzielnicami miasta, co sprawia, że Polesie jest atrakcyjne również dla osób, które pracują w innych częściach Łodzi. Polesie to także dostęp do kultury, co przesądza o „miejskości” tego zakątka Łodzi i stanowi o jego atrakcyjności.

Jeśli jesteś zainteresowany nieruchomością na Polesiu, serdecznie zachęcamy do kontaktu. Możesz być pewien, że znajdziemy dokładnie to, czego szukasz.

Najnowsze oferty

Wynajem
933447
ul. Dwernickiego
gm. Łódź-Bałuty
(pow. Łódź)
1 800 zł
Sprzedaż
9999
ul. Łozowa
Łódź Radogoszcz
(gm. Łódź-Bałuty)
431 443 zł