Łódź

Polesie

Polesie, zaraz po Śródmieściu, jest najmniejszą dzielnicą Łodzi. Na terenie Polesia znajduje się wiele ciekawych zadrzewionych miejsc, m.in. największy park w Łodzi – Park na Zdrowiu, Park im. Poniatowskiego czy Park im. Michała Klepacza, ogród botaniczny oraz Miejski Ogród Zoologiczny.

W latach 70. wybudowano na Polesiu ogromne osiedle bloków z wielkiej płyty. Karolew i Retkinię potocznie nazywa się łódzkimi sypialniami. Na Smulsku w latach 80. zaczęło powstawać osiedle domków jednorodzinnych o zabudowie szeregowej, której jest idealne dla rodzin z dziećmi.

Na terenie Polesia zlokalizowany jest Port Lotniczy im. Władysława Reymonta oraz drugi co do wielkości las miejski – Lublinek. 

Dla miłośników sportu idealna będzie hala sportowo-widowiskowa Atlas Arena. Wartym uwagi jest także duży basen Aquapark Fala, który znajduje się tuż przy Parku im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Na Polesiu zlokalizowany jest również dworzec kolejowy Łódź Kaliska, który jest drugą co do wielkości stacją kolejową w mieście. 

W tej części Łodzi znajdują się też liczne supermarkety, hipermarkety i sklepy odzieżowe. Na większe zakupy można wybrać się do centrum handlowego Piaski lub centrum handlowego Pasaż Łódzki. 

Najpopularniejsze osiedla na Polesiu:

  • Zdrowie
  • Karolew
  • Retkinia

Dla kogo ta dzielnica jest rekomendowana?

Ze względu na bliskość terenów zielonych i szeroką ofertę handlowo-usługową chętnie zamieszkują tę dzielnicę rodziny z dziećmi oraz seniorzy.

Najnowsze oferty

Wynajem
611096
ul. Drewnowska
gm. Łódź-Bałuty
(pow. Łódź)
6 150 zł