Łódź

Widzew

Widzew jest największą pod względem powierzchni dzielnicą Łodzi, z każdej strony otacza ją zieleń. Na obszarze dzielnicy zlokalizowane są zarówno niewielkie skwery, jak i duże parki: m.in. Park Źródliska, gdzie znajduje się palmiarnia czy Park im. gen. M. Zaruskiego zlokalizowany na najwyższym stopniu strefy krawędziowej Wzniesień Łódzkich, na terenie tzw. Górki Stokowskiej.

Na Widzewie w głównej mierze zostały wybudowane bloki z wielkiej płyty, które wciąż są chętnie zamieszkiwane. Na peryferiach Widzewa oprócz pól i innych terenów zielonych znajduje się tam również wiele domów jednorodzinnych, gdzie odnajdują się młode rodziny z dziećmi (np. osiedle Mileszki, Andrzejów). Zabudowa Starego Widzewa jest zróżnicowana, z przewagą kamienic. Na Widzewie znajdują się też tereny zakładów przemysłowych (Indesit, Bosch-Siemens, Ariadna, EGO i wiele innych).

Oferta handlowo-usługowa na Widzewie jest bardzo szeroka, choć najpopularniejsze jest tutaj Centrum Handlowe Tulipan. Jednym z kontrowersyjnych, ale unikatowych atrakcji jest skrzyżowanie promieniste, które mieści się na osiedlu Nowosolna.

Przez wschodnią część Widzewa ciągnie się autostrada A1 łącząca Łódź z Trójmiastem, Toruniem czy też z Częstochową. Stanowi ona obwodnicę Łodzi.

Widzew to miejsce, gdzie każdy powinien się odnaleźć.

Najpopularniejsze osiedla na Widzewie:

  • Stary Widzew
  • Widzew Wschód
  • Nowosolna
  • Stoki

Dla kogo rekomendowana jest dzielnica?

Widzew to przyjazne miejsce nie tylko dla seniorów, ale również dla rodzin z dziećmi i singli. Znajduje się tam wiele miejsc, gdzie można wyjść na spacer, czy pobiegać, ale również jest tu spory dostęp do przychodni.

Najnowsze oferty

Sprzedaż
330405
ul. Służbowa
Łódź Widzew
(gm. Łódź-Widzew)
258 000 zł
Sprzedaż
325438
ul. Klementynkowa
Łódź Nowosolna
(gm. Łódź-Widzew)
839 000 zł
Sprzedaż
326747
ul. Łukaszewska
Łódź Widzew
(gm. Łódź-Widzew)
699 000 zł