Łódź

Bałuty

Dzisiejsze Bałuty to dawna największa wieś w Europie. Jest to najbardziej zaludniona dzielnica Łodzi, gdzie znajduje się jeden z największych lasów miejskich w Polsce – Las Łagiewnicki czy największe miejsce rekreacyjno-wypoczynkowe w Łodzi, czyli Arturówek. Park Julianowski to kolejne malownicze miejsce położone na terenie Bałut.

Charakterystyczną częścią Bałut jest niejednorodna architektura. Znajdziemy tu zarówno dużo czteropiętrowych bloków z cegły, jak i wieżowców z wielkiej płyty. Kamienice, a nawet stare drewniane chałupy to również nietypowe elementy tej części Łodzi.

Na Bałutach zlokalizowane jest jedno z największych centrów handlowo-usługowo-rekreacyjnych w Polsce – słynna Manufaktura, gdzie znajdziemy liczne restauracje, muzea, galerie sztuki, kino, kręgielnię, czy sztuczną ścianę wspinaczkową. Latem można tu zrelaksować się na specjalnie usypanej plaży, a zimą pojeździć na łyżwach przy nastrojowej muzyce.

Mieszkańcy Bałut cenią sobie również bliskość do wielu zlokalizowanych w pobliżu miejsc pamięci. Najmłodszy łódzki Park Ocalałych i Pomnik Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej w dolinie rzeki Łódki, Muzeum Stacja Radegast czyli część Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi czy Park im. Szarych Szeregów i Pomnik Pękniętego Serca czyli kolejne charakterystyczne miejsce na mapie Łodzi, w którym wspomina się zamordowaną w czasie okupacji ludność.

Najbardziej znane osiedla na Bałutach:

  • Radogoszcz
  • Łagiewniki
  • Teofilów
  • Arturówek

Dla kogo rekomendowana jest dzielnica?

Na Bałutach może zamieszkać każdy. Obszar ten jest przystosowany zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i studentów (szczególnie Akademii Sztuk Pięknych) oraz osób starszych.  

Z Bałut pochodzą też znani sportowcy (m.in. Marcin Gortat) oraz słynni raperzy (O.S.T.R., Zeus, Dwa Sławy). 

Najnowsze oferty

Wynajem
736714
ul. Warszawska
gm. Łódź-Bałuty
(pow. Łódź)
2 800 zł
Sprzedaż
552955
ul. Romanowska
gm. Łódź-Bałuty
(pow. Łódź)
698 360 zł
Sprzedaż
470360
ul. Heleny Radlińskiej
Łódź Marysin
(gm. Łódź-Bałuty)
470 360 zł