Łódź

Górna

Górna to jedna z najbardziej zielonych dzielnic Łodzi Wśród najważniejszych terenów rekreacyjnych należy zdecydowanie wymienić między innymi Stawy Jana, gdzie znajduje się Park Linowy i Skatepark, Park im. Jana Dąbrowskiego czy Las Ruda-Popioły oraz okolice rzek Nad Nerem, Olechówki czy Augustówki czy kąpielisko Stawy Stefańskiego. Na Rudzkiej Górze znajduje się sztuczny, działający cały rok tor saneczkowy.

Na terenie dzielnicy przeważa głównie zabudowa wielorodzinna z blokami i wieżowcami z wielkiej płyty. Wzdłuż najstarszych ulic wciąż znaleźć można jednak stare, podniszczone kamienice. Po dawnej wiejskiej zabudowie pozostały nieliczne domy jednorodzinne, otoczone blokami.

Górna jest bardzo dobrze skomunikowana z centrum Łodzi, co wyjątkowo cenią sobie studenci oraz osoby pracujące.

Na duże zakupy warto wybrać się do galerii handlowych Nowa Górna lub Port Łódź, gdzie znajduje się IKEA. Ciekawymi miejscami handlowo-usługowymi są również Targowisko Górniak czy Czerwony Rynek.

Najpopularniejsze osiedla na Górnej:

  • Chojny
  • Górniak
  • Rokicie
  • Piastów-Kurak

Dla kogo ta dzielnica jest rekomendowana?

Górna jest wyjątkowo popularna wśród studentów, ponieważ znajdują się tutaj dwie uczelnie wyższe: Politechnika Łódzka oraz część budynków Uniwersytetu Łódzkiego oraz ośrodków sportowych (Zatoka Sportu). Stare osiedla wybudowane jeszcze w latach 60. i 70. są zamieszkiwane głównie przez seniorów i rodziny z dziećmi, którzy cenią sobie na Górnej ilość terenów zielonych i rekreacyjnych.

Najnowsze oferty

Sprzedaż
460010
ul. Piasta
Łódź Górna
(gm. Łódź-Górna)
447 360 zł
Sprzedaż
347732
ul. Gabrieli Zapolskiej
Łódź Dąbrowa
(gm. Łódź-Górna)
340 360 zł
Wynajem
594536
ul. Senatorska
Łódź Górna
(gm. Łódź-Górna)
9 800 zł