Łódź

Śródmieście

Śródmieście to najmniejsza dzielnica Łodzi, która jest sercem Łodzi. To tutaj znajduje się najwięcej ośrodków kultury i rozrywki. Jego położenie ułatwia dojazd do pozostałych części miasta. 

W tej dzielnicy dominuje typowo miejska zabudowa. W starej części Łodzi zobaczyć można przepiękne kamienice, a także wiele budynków pofabrycznych. Część z nich została odrestaurowana i zaadoptowana na budynki użyteczności publicznej. 

Nietypowym terenem tej dzielnicy jest osiedle mieszkaniowe składające się z kilkunastopiętrowych wieżowców zbudowanych z wielkiej płyty – Łódzki Manhattan. W centrum mieści się też wiele biurowców, a tym najwyższy budynek w mieście, czyli Red Tower. W okolicy znajduje się wiele biurowców, a także siedziby dużych korporacji.

W pobliżu jest również wiele pubów i innych miejsc, gdzie można wybrać się ze znajomymi na drinka czy też potańczyć. W okolicy nie brakuje punktów usługowo-handlowych i restauracji, co pozwala prowadzić wygodny tryb życia, dlatego Śródmieście nie jest zamknięte na starsze osoby. 

Na obrzeżach Śródmieścia znajdują się dwa parki: Park im. Stanisława Staszica w Łodzi i Park im J. Matejki przy Szpitalu Klinicznym, gdzie można pospacerować czy pobiegać. 

Na zakupy mieszkańcy mogą pójść do Galerii Łódzkiej, gdzie oprócz sklepów znajduje się również sala zabaw dla dzieci.

Osiedla na Śródmieściu:

  • Śródmieście-Wschód
  • Katedralna

Dla kogo rekomendowane jest Śródmieście?

Śródmieście zamieszkują głównie osoby, które lubią prowadzić miejski styl życia lub pracują w biurowcach usytuowanych w tej dzielnicy. Na Śródmieściu świetnie odnajdują się również całe rodziny. Oferta dla dzieci jest tam bardzo rozwinięta, dzięki czemu jest, gdzie się z nimi wybrać. Śródmieście przyciąga również wielu studentów i osoby samotne, głównie ze względu na bliskość uczelni i obiektów kulturalno-rozrywkowych.

Najnowsze oferty

Sprzedaż
525644
ul. Legionów
Łódź Śródmieście
(gm. Łódź-Śródmieście)
259 360 zł
Wynajem
893231
ul. Targowa
Łódź Śródmieście
(gm. Łódź-Śródmieście)
2 800 zł
Wynajem
921920
ul. Tylna
Łódź Śródmieście
(gm. Łódź-Śródmieście)
2 600 zł