Łódź

Śródmieście

Śródmieście to najmniejsza dzielnica Łodzi, która jest sercem Łodzi. To tutaj znajduje się najwięcej ośrodków kultury i rozrywki. Jego położenie ułatwia dojazd do pozostałych części miasta. 

W tej dzielnicy dominuje typowo miejska zabudowa. W starej części Łodzi zobaczyć można przepiękne kamienice, a także wiele budynków pofabrycznych. Część z nich została odrestaurowana i zaadoptowana na budynki użyteczności publicznej. 

Nietypowym terenem tej dzielnicy jest osiedle mieszkaniowe składające się z kilkunastopiętrowych wieżowców zbudowanych z wielkiej płyty – Łódzki Manhattan. W centrum mieści się też wiele biurowców, a tym najwyższy budynek w mieście, czyli Red Tower. W okolicy znajduje się wiele biurowców, a także siedziby dużych korporacji.

W pobliżu jest również wiele pubów i innych miejsc, gdzie można wybrać się ze znajomymi na drinka czy też potańczyć. W okolicy nie brakuje punktów usługowo-handlowych i restauracji, co pozwala prowadzić wygodny tryb życia, dlatego Śródmieście nie jest zamknięte na starsze osoby. 

Na obrzeżach Śródmieścia znajdują się dwa parki: Park im. Stanisława Staszica w Łodzi i Park im J. Matejki przy Szpitalu Klinicznym, gdzie można pospacerować czy pobiegać. 

Na zakupy mieszkańcy mogą pójść do Galerii Łódzkiej, gdzie oprócz sklepów znajduje się również sala zabaw dla dzieci.

Osiedla na Śródmieściu:

  • Śródmieście-Wschód
  • Katedralna

Łódź- Śródmieście – dla kogo rekomendowana jest dzielnica?

Śródmieście to samo serce Łodzi. Największą zaletą dzielnicy jest zatem szeroki dostęp do najważniejszych atrakcji miasta. Nie chodzi jedynie o atrakcje rozumiane w sensie turystycznym, ważniejsza jest bowiem bliskość szeroko pojętej infrastruktury handlowej, usługowej oraz kulturalnej. Bliskość wielkich i renomowanych centrów handlowych, ale też tereny rekreacyjne, spacerowe i sportowe, a także doskonale urządzona zieleń, to znaki rozpoznawcze Śródmieścia. Pośród atutów centrum należy wymienić również gęstą sieć połączeń komunikacyjnych, które spinają Śródmieści z innymi dzielnicami Łodzi, a także miastami satelitarnymi rozległej aglomeracji. Śródmieści to także ułatwiony dostęp do sieci oświatowej, w tym licznych szkół wyższych. Ważnym, choć powszechnie może i niedocenianym aspektem, jest fakt, że ta część miasta jest w największym stopniu naszpikowana dziedzictwem kulturowym i materialnym bogatej historii przemysłowej metropolii. Można zatem powiedzieć, że mieszkając w Śródmieściu, masz największą szansę, by poznać genotyp miasta i przesiąknąć jego charakterem i klimatem.

Najnowsze oferty

Sprzedaż
750922
ul. Północna
Łódź Śródmieście
(gm. Łódź-Śródmieście)
235 360 zł
Sprzedaż
850360
ul. dr. Stefana Kopcińskiego
Łódź Śródmieście
(gm. Łódź-Śródmieście)
850 360 zł
Sprzedaż
183356
ul. Północna
Łódź Śródmieście
(gm. Łódź-Śródmieście)
435 360 zł