Blog

Czy warto studiować inwestycje i nieruchomości?

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Cześć, mam na imię Iga i chciałabym opowiedzieć Ci trochę o tym, jak zaczęła się moja przygoda z Sempre Nieruchomości – kto wie, może dzięki temu, niedługo też i Twoja.

Kilka lat temu stanęłam przed wyborem, co chciałabym studiować. Tematyka nieruchomości była bliska moim zainteresowaniom. Odkąd pamiętam, lubiłam oglądać programy związane z kupnem czy remontem mieszkań i domów. Zaczęłam też obserwować na Instagramie kilka ciekawych stron związanych z ich metamorfozami. Lubię ładne wnętrza, nowoczesne rozwiązania i ciekawe pomysły. Kto nie lubi, prawda? I to właśnie podoba mi się w zespole Sempre, że przywiązuje dużą wagę nawet do najdrobniejszych szczegółów. Biuro jest nie tylko nowoczesne i profesjonalne, ale też co ważne, bardzo przytulne. Naprawdę można poczuć się tu wyjątkowo i aż chce się tu przebywać. Ale może zanim o samym Sempre, to kilka słów o tym jak i dlaczego właściwie się tutaj znalazłam.

W związku z tym, że tematyka mieszkań była bliska memu sercu, postanowiłam wybrać kierunek studiów magisterskich – inwestycje i nieruchomości. Jest to stosunkowo nowy kierunek na łódzkim Wydziale Ekonomiczno–Socjologicznym. W toku studiów można zgłębić wiedzę związaną z nieruchomościami i inwestycjami, ale jak to powiedział jeden z wykładowców, studia są po to, aby zapoznać się z tematyką danego przedmiotu, zdecydować czy to właśnie ta dziedzina jest dla nas, a później zacząć ją zgłębiać samodzielnie.

Popularną ścieżką kariery, którą często wybierają osoby po kierunku inwestycje i nieruchomości, jest doradztwo czy pośrednictwo w biurze obrotu nieruchomościami. Tutaj w Sempre nazywane – Opiekunem Klienta. I w tym przypadku chyba nie ma lepszego rozwiązania niż nauka wszystkiego w praktyce. Jest to w pewien sposób wolny zawód, w którym to Ty decydujesz, jak bardzo chcesz się zaangażować w pracę. Oczywiście to też przekłada się na przyszłe zarobki.

Ja również postanowiłam iść tym tropem, dlatego po ukończeniu studiów zaczęłam szukać pracy w zawodzie. Obecnie poszukiwania pracy nie należą do najprostszych, a znalezienie profesjonalnego biura, gdzie obsługa Klienta jest na wysokim poziomie, a nie tylko z doskoku, jest naprawdę sporym wyzwaniem. Sama miałam okazję się o tym przekonać, odbywając praktykę, jeszcze w czasie studiów, w jednym z łódzkich biur. Mam teraz dobre porównanie i rozumiem już czym różni się agent nieruchomości od Opiekuna Klienta w Sempre.

Kilka osób z mojego roku czy też z młodszych roczników tego samego kierunku, również zechciało się o tym przekonać. W końcu jak to się mówi: „świat jest mały”, a „wszystkie drogi prowadzą do… Sempre” 😉

Może teraz czas na Ciebie?