Sprzedaż
919487
ul. Rewolucji 1905 r.
Łódź Śródmieście
(gm. Łódź-Śródmieście)
382 360 zł

Dzień dobry,

Oferuję na sprzedaż bardzo przestronne 2-pokojowe mieszkanie o powierzchni 78,45 mkw. Zlokalizowane jest na drugim piętrze w przedwojennej kamienicy w łódzkim śródmieściu przy ul. Rewolucji 1905r. Magia tej lokalizacji sprawia, że od ul. Piotrkowskiej dzieli nas 700 metrów, a po drugiej stronie ulicy znajduje się Uniwersytet Łódzki.

W skład nieruchomości wchodzą:
• Salon o powierzchni ponad 22mkw z dwoma wejściami
Kuchnia – z balkonem!
• Większy pokój z kolejnym balkonem, który „wygląda” na Uniwersytet
• Mniejszy przechodni pokój (obecnie pełni funkcję foyer), może być przearanżowany na kuchnię
Łazienka po remoncie
• WC
• Duży przedpokój z rozejściem do kuchni, łazienek i foyer
• Komórka lokatorska

Oferowane mieszkanie, przede wszystkim dzięki swojej lokalizacji, roztacza przed nami szeroki horyzont możliwości i adaptacji. Klatka wejściowa znajduje się w podwórku, a nie bezpośrednio od ulicy. Podnosi to poziom prywatności, poprawia komfort i bezpieczeństwo. Sąsiedztwo Uniwersytetu daje ogromny potencjał inwestycyjny pod najem. Z kolei lokalizacja w skali „makro”, czyli dosłownie kilkaset metrów do Piotrkowskiej, kilka minut do Manufaktury oraz mnogość wszelkich miejskich udogodnień jak szkoły, przedszkola, sklepy, restauracje itp. sprawia, że wygodnie może tu żyć cała rodzina, a każdy jej członek, niezależnie od wieku, znajdzie w okolicy to, czego potrzebuje.  

Wchodząc do mieszkania trafiamy na przedpokój. Długi, z jedną ze ścian zagospodarowaną na szafy wnękowe oraz miejsca na kurtki i buty. Z przedpokoju dostajemy się do toalety, łazienki, kuchni, a także foyer. Toaleta jest w stanie poprawnym, natomiast łazienka z wanną została gustownie odświeżona.

Wchodząc do kuchni pierwszą rzeczą, która zwraca uwagę jest poczucie przestrzeni i światło. Dużo światła. Odpowiada za to balkon wychodzący na podwórze kamienicy. Kuchnia jest też ergonomicznie urządzona, dzięki czemu oferuje dużo przestrzeni roboczej na blatach.

Kolejnym pomieszczeniem jest salon. To największe pomieszczenie w mieszkaniu. Jest bardzo przytulny, a w mojej ocenie jego największą zaletą jest piękny drewniany parkiet w świetnym stanie! Salon przydałoby się jednak odmalować.

Z salonu (a także z przedpokoju) przechodzimy do foyer. To praktycznie kwadratowe pomieszczenie obecnie pełni rolę drugiego przedpokoju, choć technicznie istnieje możliwość zrobienia w nim kuchni. Obecną kuchnię zamieniamy w ten sposób na kolejny pokój, zyskując mieszkanie 3-pokojowe. 

Ostatni na naszej drodze jest pokój z balkonem wychodzącym na ulicę. Ekspozycja jest stricte południowa co sprawia, że słoneczko za oknem mamy praktycznie cały dzień. Pokój jest nieprzechodni i idealny na sypialnię, gabinet, a obecnie z powodzeniem urzęduje w nim dwójka dzieciaków. Ten pokój również wita nas drewnianym parkietem w rewelacyjnym stanie!

Istotnym elementem układanki jest fakt, że dla właścicieli mieszkania istnieje możliwość odpłatnego parkowania na dziedzińcu. Zaś sama ulica Rewolucji dopiero co przeszła kompleksową rewitalizację. Dosłownie w zeszłym tygodniu przykręcano ostatnie krawężniki. Całość wygląda świeżo i nowocześnie. Mamy miejsca parkingowe przy drodze, ścieżkę rowerową i szeroki chodnik. 

Sądząc po ulicy, a także po kamienicach sąsiadujących, ta w której znajduje się mieszkanie w niedługim czasie również przejdzie rewitalizację. Elewacje jest bowiem klasyczna, z ładnym kształtem, choć już trochę zaniedbana. To bezapelacyjnie podniesie wartość mieszkania w przyszłości. Planowane jest także podłączenie budynku do miejskiej sieci ogrzewania. Obecnie mieszkanie ogrzewane jest kotłem na ekogroszek, który obsługuje kilka mieszkań. 

Aktualny czynsz to 1460zł przy 4 zameldowanych osobach. Po podłączeniu do miejskiego ogrzewania czynsz powinien spaść mniej więcej o połowę. Lokal posiada Księgę Wieczystą, nie ma żadnych obciążeń, ani wad prawnych. Można go kupić zarówno gotówkowo, jak i na kredyt. Jednym słowem klasyczne mieszkanie na pięknym łódzkim śródmieściu.

Zapraszam!

Dowiedz się więcej

Opiekun Klienta Sempre