Sprzedaż
382253
Mokra
(gm. Skierniewice)
384 360 zł

Mam przyjemność przedstawić dom na sprzedaż o powierzchni 55 mkw, znajdujący się na działce 500 mkw, we wsi Mokra, 6 minut autem lub 3,5 km od parku miejskiego w Skierniewicach.

Fakty są takie, że ten dom nie jest tak duży i ekskluzywny jak inne w miejscowości Mokra i okolicach.

Jest tak mały, że ma również rekordowo małe opłaty, nieporównywalne do większych domów czy mieszkań w Skierniewicach. Średnio 244 zł na 2 osoby na miesiąc, dodatkowo ekogroszek w zimie oraz internet, światłowód.

Z powodu jego wielkości właściciele cieszą się minimalnymi kosztami na konserwację domu czy ewentualne odświeżenie, zwłaszcza że dużo już zostało wykonane w ostatnim czasie.

Dom ten wymaga mało czasu na dbanie i utrzymanie porządku.

Ogródek daje radość z pasji ogrodnictwa i grillowania z Przyjaciółmi i przy małym metrażu nie wymaga dużo pracy.

Od większych domów różni go mniej zobowiązań finansowych i czasowych, mniej obaw. Daje wszystkie udogodnienia posiadania własnego domu – autonomię, własne podwórko i decydowanie o rozbudowie nieruchomości lub zagospodarowaniu działki.

A jednocześnie gwarantuje prostsze życie, więcej wolności i więcej wolnego czasu na to co ważne.

W skład nieruchomości wchodzi:

 • Wiatrołap (2,5 mkw)
 • Spiżarka (3 mkw)
 • Kuchnia (12 mkw)
 • Pokój (18 mkw)
 • Pokój (14 mkw)
 • Łazienka z WC (4 mkw)
 • Kotłownia (1,5 mkw, piec na ekogroszek)
 • Taras
 • Poddasze

Do posesji dojeżdżamy drogą asfaltową. Przechodzimy przez furtkę w ogrodzeniu kutym. Widzimy ładnie zadbany teren zielony, garaż blaszak o powierzchni około 20 mkw i studnię z własnym ujęciem wody.

Na dachu domu zauważamy piękną czarną blachodachówkę. (wymieniona na jesień razem z krokwiami i konstrukcją dachu). Przechodzimy przez przyjemny, zadaszony taras, który zaprasza do odpoczynku na świeżym powietrzu. Ściany domku są murowane i ocieplone, a dom oddany do użytkowania w 1985 roku.

Wewnątrz domu łatwo zauważyć, że jest gotowy do zamieszkania, choć dla pełnego komfortu warto odmalować ściany w pokojach i odświeżyć łazienkę. Na ścianach pokoi mamy gładzie. Na podłogach pokoi znajdują się panele, okna PCV wymienione 10 lat temu.  Kaloryfery aluminiowe wymienione 3 lata temu. Jak na mały domek przystało koszty odświeżenia lub remontu są mniejsze niż przy dużych powierzchniach.

A gdy w przyszłości pojawi się potrzeba większej przestrzeni, pojawia się możliwość rozbudowy w przód w kierunku wejścia na teren lub zaadoptowania poddasza i rozłożenia kosztów rozbudowy w czasie.

Mokra i okolice to cudowne miejsce do życia, z jednej strony ocean zieleni i Bolimowski Park Krajobrazowy, cisza i spokój, a z drugiej wygodne codzienne życie.

Osiedle Widok w Skierniewicach – 5 km
Przedszkole, szkoła – 2 km
Najbliższy sklep – 800 m
Dojazd do Warszawy lub Łodzi – 1 h autem
Stacja PKP Skierniewice – 4 km
Do przystanku kolejowego Mokra mamy – 1 km

Z tyłu domu oko cieszy ogródek. Za nim znajdują się tory kolejowe, które wydawałaby się uciążliwe. Jednak z domu nie słychać przejeżdżającego pociągu, a same tory są odgrodzone dwiema zamykanymi furtkami.

Na działce mamy już konkretne nasadzenia – bzy, śliwy, czereśnie, wiśnie, tuje, bukszpany, kwiaty, a z tyłu domu warzywniak. Z ogródka zachwyca piękny widok na zielone pola.

Dodatkowe informacje:

 • woda miejska zimna, podgrzewana elektrycznym podgrzewaczem
 • kanalizacja: szambo
 • za domem mamy 3 komórki na narzędzia/akcesoria
 • ma prosty system grzewczy: piec na ekogroszek (ma 3 lata)
 • W cenie nowa lodówka Inox i kuchnia Gorenje z 2023r.

Zadzwoń, umów się na prezentację, póki jest jeszcze dostępny.

Dowiedz się więcej

Opiekun Klienta Sempre