Sprzedaż
337884
ul. Niemojewskich
Radoszewice
(gm. Siemkowice)
3 000 000 zł

PRZEDMIOTEM SPRZEDAŻY JEST BAROKOWY DWÓR Z XVIII WIEKU, ZBUDOWANY PRZEZ NIEMOJEWSKICH, PRZEBUDOWANY NA PRZEŁOMIE XIX/XX WIEKU I PO 1945 ROKU. OBECNIE WYREMONTOWANY, JEST WŁASNOŚCIĄ PRYWATNĄ. DOOKOŁA DWORU ROZCIĄGA SIĘ PARK, W KTÓRYM ODNALEŹĆ MOŻNA LICZNE OKAZY POMNIKOWYCH DRZEW, W TYM GŁÓWNIE LIPY DROBNOLISTNE I DĘBY SZYPUŁKOWE. DZIAŁKA ZAJMUJE POWIERZCHNIĘ PONAD 3 HA, A NA JEJ TERENIE POZA BUDYNIEM GŁÓWNYM LICZĄCYM 10 POKOI WRAZ Z POMIESZCZENIAMI SANITARNO – SOCJALNYMI ZNAJDUJE SIĘ RÓWNIEŻ DUŻY BUDYNEK GOSPODARCZY O POW.: 126 MKW. WYBUDOWANY Z PUSTAKÓW PO 2000 ROKU.

WEDŁUG PRZEKAZANYCH INFORMACJI OD WŁAŚCICIELA NIGDY NIE UBIEGANO SIĘ O DOTACJE NA RENOWACJE NIERUCHOMOŚCI, DLATEGO ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ UZYSKANIA WSPARCIA FINANSOWEGO NA TAKI CEL OD MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO.

STAN TECHNICZNY I STANDARD WYKOŃCZENIA BUDYNKU O POW. 600 MKW

Siedmioosiową elewację frontową zdobi wysunięty przed lico piętrowy portyk z czterema kolumnami, zwieńczony spłaszczonym frontonem, od strony ogrodowej balkon. Na uwagę zasługuje tzw. dach polski: czterospadowy, łamany, zaopatrzony w doświetlające lukarny. Dach pokryty gontem. OKNA: drewniane, skrzynkowe. DRZWI: drewniane. Według rejestru zabytków Narodowego Instytutu Dziedzictwa na listę zabytków wpisane są obiekty:zespół dworski, koniec XVIII w.:dwór oraz park.

UZBROJENIE/MEDIA

BUDYNEK GŁÓWNY WYPOSAŻONY W INSTALACJE: ELEKTRYCZNĄ, WODNĄ KTÓRE ZOSTAŁY WYMIENIONE W 2006 ROKU. KANALIZACJA: WŁASNA (BUDYNEK PODŁĄCZONY POD OCZYSZCZALNIE ŚCIEKÓW).

ROZKŁAD I OPIS POMIESZCZEŃ

PARTER (wysokość 3,25 m):
Na parterze znajduje się 7 pokoi (częściowo w amfiladzie) o powierzchniach: 34mkw.,20 mkw.,34mkw.,62mkw.,42mkw., 42mkw., 17mkw. Kuchnia o pow. 14mkw., Dwie łazienki o pow. 5,5mkw.i 7mkw. Wysokość pomieszczeń: 3,25 m.
Na podłogach parkiet i deski. Ściany otynkowane i malowane farbą.

PIĘTRO:
Na piętrze znajdują się 3 pokoje o powierzchniach ok. 26mkw., 16mkw. i 32mkw.
Strop betonowy na poddaszu daje możliwość własnej aranżacji dodatkowych pokoi.
Na strych wchodzimy z korytarza o pow. 40mkw. na lewą i prawą stronę, dlatego jest możliwość zaprojektowania dwóch pomieszczeń o powierzchniach 60mkw. i 70mkw. Wysokość obu do kalenicy wynosi 6m.

Dowiedz się więcej

Opiekun Klienta Sempre