Sprzedaż
336741
Zakościele
(gm. Inowłódz)
713 550 zł

Na sprzedaż działka budowlana o pow. 14 271 m 2, położona w Zakościelu nad Pilicą k/Spały. Kształt działki nieregularny (od frontu 78 m, głębokość 190 m). Znajduje się na terenie dawnej Stacji klimatyczno-leśnej Inowłódz, do której przed I Wojną światową przyjeżdżali Tuwim, Rubinstein. Najwyżej położona na wzgórzu, w najbliższym sąsiedztwie lasu. 700 m to odległość działki od pomostu na Pilicy, gdzie wodowane są kajaki.

Działka podzielona została na 3 mniejsze działki o pow. poniżej 5 000 m2 oraz wydzielono działkę, jako drogę wewnętrzną. Uzyskano już dla dwóch z działek (o nr 169/9 i 169/11) warunki zabudowy odpowiednio na budowę 6 i 5 domów jednorodzinnych.

Istnieje możliwość wystąpienia o Warunki Zabudowy kilku domów jednorodzinnych dla ostatniej z 3 działek. Energia elektryczna – z projektowanego przyłącza do sieci energetycznej. Kupno działki wiąże się ze służebnością na działkach drogi wewnętrznej (nr ewid. 165, 169/10), co gwarantuje dostęp do drogi publicznej. 

Do ceny zakupu należy doliczyć podatek VAT w wys. 23% (dot. 2 działek z WZ).

Zainteresowani większą inwestycją mogą zakupić także 5 sąsiednich działek o łącznej powierzchni 18 842 m2, przy czym jedna z nich posiada już warunki zabudowy na 4 domy jednorodzinne.

Zakościele – wieś w Polsce położona w województwie łódzkim, w gminie Inowłódz, nad Pilicą. Wieś liczy około 200 mieszkańców. Początki miejscowości sięgają czasów Kazimierza Wielkiego (ruiny XIV w. Zamku Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu), który osadził tu cztery rody włoskie. W II połowie XIX wieku rozwinęło się tkactwo ludowe, które funkcjonowało do połowy XX wieku. Nazwa wsi wzięła się od kościółka pod wezwaniem św. Idziego, który znajduje się na granicy między Inowłodzem a Zakościelem.
Charakteryzuje się licznymi gospodarstwami agroturystycznymi, terenami spacerowymi, w otoczeniu Spalskiego Parku Krajobrazowego. W odległości ok 2 km znajduje się kompleks sportowo-rekreacyjny w Inowłodzu i tylko 8 km do Spały – Centrum turystycznego regionu (z Ośrodkiem przygotowań olimpijskich). Inowłódz oddalony o 1,5 km stanowi centrum handlowo-usługowe ze sklepami, przychodnią, apteką, bankami, szkołą podstawową.

Dowiedz się więcej

Opiekun Klienta Sempre