Sprzedaż
336740
Zakościele
(gm. Inowłódz)
942 100 zł

Na sprzedaż działka o pow. 18 842 m 2, położona w Zakościelu nad Pilicą k/Spały. Działka w kształcie nieregularnym (od frontu 171 m, głębokość 116 m). Znajduje się na terenie dawnej Stacji klimatyczno-leśnej Inowłódz, do której przed I Wojną światową przyjeżdżali Tuwim, Rubinstein. Położona na wzgórzu, otoczona lasami. 500 m to odległość działki od pomostu na Pilicy, gdzie wodowane są kajaki.

Działka podzielona została na 6 mniejszych działek o pow. ponad 3 000 m2 oraz wydzielono działkę, jako drogę wewnętrzną. Uzyskano już dla jednej z działek o nr 111/5 WZ na budowę 4 domów jednorodzinnych.

Do ceny zakupu należy doliczyć podatek VAT w wys. 23% (dot. tylko 1 z działek z warunkami zabudowy).

Istnieje możliwość wystąpienia o Warunki Zabudowy kilku domów jednorodzinnych dla każdej z pozostałych 5 działek. Energia elektryczna – z projektowanego przyłącza do sieci energetycznej. Kupno działki wiąże się ze służebnością na działkach drogi wewnętrznej (nr ewid. 111/3 i 165), co gwarantuje dostęp do drogi publicznej.

Zainteresowani większą inwestycją mogą zakupić także 3 sąsiednie działki o łącznej powierzchni 14 271 m2, przy czym 2 z nich posiadają już WZ na 5 i 6 domów jednorodzinnych.

Zakościele – wieś w Polsce położona w województwie łódzkim, w gminie Inowłódz, nad Pilicą. Wieś liczy około 200 mieszkańców. Początki miejscowości sięgają czasów Kazimierza Wielkiego (ruiny XIV w. Zamku Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu), który osadził tu cztery rody włoskie. W II połowie XIX wieku rozwinęło się tkactwo ludowe, które funkcjonowało do połowy XX wieku. Nazwa wsi wzięła się od kościółka pod wezwaniem św. Idziego, który znajduje się na granicy między Inowłodzem a Zakościelem.
Charakteryzuje się licznymi gospodarstwami agroturystycznymi, terenami spacerowymi, w otoczeniu Spalskiego Parku Krajobrazowego. W odległości ok 2 km znajduje się kompleks sportowo-rekreacyjny w Inowłodzu i tylko 8 km do Spały – Centrum turystycznego regionu (z Ośrodkiem przygotowań olimpijskich). Inowłódz oddalony o 1,5 km stanowi centrum handlowo-usługowe ze sklepami, przychodnią, apteką, bankami, szkołą podstawową.

Dowiedz się więcej

Opiekun Klienta Sempre