Sprzedaż
335574
Czyżów Szlachecki
(gm. Zawichost)
1 300 000 zł

Teren pod zabudowę dworkową otoczony dużym (ponad 21 hektarów) parkiem przyrodniczym w odległości 6 km od Wisły w Czyżowie Szlacheckim w województwie świętokrzyskim. Poniżej winnicy znajduje się rezerwat, zachwycający kompleks wcina się w zbocze doliny Czyżówki, tj. w winnicę.

Krajobraz niezwykle malowniczy i ujmujący, z licznymi wąwozami i stromymi zboczami. Ścieżki rezerwatu Zielonka znakomite na rodzinne wycieczki piesze i rowerowe, ma on również duże znaczenie historyczne, bowiem to tutaj ponoć znajdował się ośrodek kultu pogańskiego (zwyczajowa nazwa Gaj), właściciel terenów, pałacu i winnicy z 1918 roku potwierdza.

Jedna z niewielu w Polsce, ogrodzona winnica CHATEAU CZYŻÓW w miejscowości szlacheckiej położona w otoczeniu upraw orzecha laskowego i  lasu dębowo-lipowego, na terenie nadleśnictwa Ostrowiec Świętokrzyski region sandomierski. Teren z możliowścią zabudowy zajmuje powierzchnię 2,3 ha, nasadzenia na powierzchni 2 ha.
Malownicze wzgórza charakteryzują się niezwykłą właściwością gleb (mało spotykana klasa pierwsza, dostępne badanie laboratoryjne) które pozwalają na uprawę winorośli.
Gleba bardzo zdrowa, zachowane wartości przyrodnicze, skład pierwiastkowy gleby nie posiada tylko jednego elementu. Trwające od 2010 roku nasadzenia i budynek gospodarczy pozwoliły na stworzenie nowoczesnej winnicy z własną przetwórnią. 
Spore nasadzenia winorośli, 8000-9000 krzewów, winorośl: wino białe – Solaris i Johaniter, czerwone – Rondo i Regent.

Rozpoznawalna marka win bio premium, top 3 w Polsce, marka z logo z herbem hrabiowskim. To jedna z najbardziej intrygujących winnic w Polsce zarówno ze względu na położenie wśród krajobrazów, jak również na ofertę turystyczną.

Duża dystrybucja, klienci korporacyjni, duże firmy prawnicze, trzygwiazdkowe restauracje.  Wino lubiane przez osoby publiczne, osoby ze świata sztuki i rozrywki, właścicieli rodzinnych firm, najwyższe sfery Warszawy, i najlepsze warszawskie restauracje i domy prezydenckie.

Przepiękna lokalizacja z bardzo zadbanym otoczeniem Świętokrzyskie Winnice, Sandomierski Szlak Winiarski, Sandomierskie Stowarzyszenie Winiarzy. W bliskiej okolicy urodził się Zawisza Czarny, polski rycerz i dyplomata i wielu pisarzy (Świętokrzyski Szlak Literacki, Szlak Literacki im. Witolda Gombrowicza). To jeden z najmodniejszych i najbardziej intrygujących kierunków turystycznych.

Wspaniała posiadłość na wypoczynek, spotkania z rodziną i przyjaciółmi. Teren pod zabudowę dworku, i małych domków gościnnych, piękny widok na winnicę, orzech laskowy, gęsty las ze zwierzyną, teren niezabudowany, w okolicy pałac i tylko jeden właściciel ziemski, rejon z posiadłościami ziemskimi. Najbardziej intrygująca w tym wszystkim jest sama produkcja wina. Wsparcie posprzedażowe i dostępny pracownik mieszkający w okolicy. Pełna własność.

Czyżów Szlachecki, gmina Zawichost, powiat sandomierski w odległości 6 km od Wisły.
Warszawa – Czyżów Szlachecki trasa 2,5 godziny 185 km 
Czyżów Szlachecki – Konstancin Jeziorna 166 km
Czyżów Szlachecki – Góra Kalwaria 150 km

Annopol 12 km
Sandomierz 22 km
Kazimierz Dolny 71 km
Kielce 98 km

Rezerwat częściowy z zachowaniem fragmentu wielogatunkowego lasu liściastego o cechach zespołu naturalnego. Teren rezerwatu jest pagórkowaty, poprzecinany wąwozami, niektóre ze stromymi zboczami. Dominującym drzewostanem jest lipa drobnolistna i dąb szypułkowy. Spotkać tu można pomnikowe okazy bzu czarnego, oraz leszczyny. Na terenie rezerwatu rośnie ok. 200 gatunków roślin naczyniowych. Rezerwat Zielonka to piękny rezerwat leśny chroniący częściowo naturalny las dębowo-lipowy, porastający na glebach lessowych.

W Czyżowie Szlacheckim bywali ludzie polityki, kultury, w księdze pamiątkowej zachowały się wpisy Prezydentów R.P. : Stanisława Wojciechowskiego, Ignacego Mościckiego, Gen. Bolesława Wieniały-Długoszowskiego. Pisarzy : Witolda Gombrowicza, Władysława Reymonta, Stefana Żeromskiego. Plastyków : Władysława Skoczylasa, Karola Frycza, Leona Wyczółkowskiego. W grudniu 1945 posiadłość oficjalnie przejęło Państwo.

Zapraszam na DZIEŃ OTWARTY w poniedziałek 15 września 2021, w godzinach od 10:00 do 16:00. Proszę o kontakt w celu zarezerwowania terminu spotkania w biurze RS Real Estate.

Dowiedz się więcej

Opiekun Klienta Sempre