Sprzedaż
335217
ul. Brzozowa
Rokietnica
(gm. Rokietnica)
449 000 zł

Oferuję na sprzedaż bardzo wyjątkowe, bo 2-poziomowe, przestronne i gustownie zaaranżowane mieszkanie w Rokietnicy. W świetnej lokalizacji, przy ul. Brzozowej, na spokojnym Osiedlu Parkowym (teren monitorowany), posiada własne miejsca postojowe. Usytuowane blisko centrum tej prężnie rozwijającej się miejscowości, a zarazem niedaleko węzła S11, co umożliwia szybki dojazd do Poznania.

Oferowane na sprzedaż mieszkanie znajduje się na II piętrze 2-piętrowego bloku z 2010 r. krytego dachówką. Okna skierowane na północny-wschód i północny-zachód (balkon). Do jego wykończenia użyto wysokiej jakości materiałów – nie wymaga nakładów. Na podłodze dobrej jakości panele. Drzwi, schody, cokoły przypodłogowe, parapety i rolety wewnętrzne wykończone drewnem. Na oknach także rolety zewnętrzne.

Mieszkanie, oprócz poziomu podstawowego, posiada również poddasze użytkowe (w najwyższym punkcie ma 3 m wysokości) – w sumie, na obu poziomach, ma powierzchnię 72 m2 (uwzględniając skosy).

Na poziomie podstawowym (49 m2) usytuowane są:
– salon 19 m2, z którego wychodzi się na balkon (5,5 m2) drzwiami 2-skrzydłowymi; w ciepłe dni po ich otwarciu jeszcze bardziej zwiększa się przestrzeń salonu
– pokój 11 m2 z szafami Komandor
– kuchnia 10,5 m2 otwarta na salon i korytarz, w pełni wyposażona
– łazienka z kabiną prysznicową 4,5 m2
– korytarz 4 m2

Na poddasze (23 m2 – uwzględniając skosy) prowadzą z korytarza drewniane schody. Wchodzi się nimi wprost do części, która obecnie pełni funkcję sypialnianą (10 m2 – po podłodze 13 m2) – przestrzeń idealna także np. na gabinet.
Ponadto znajdują się tam:
– łazienka z wanną 5,5 m2
– garderoba 5 m2 (8 m2 po podłodze)
– schowek 2,5 m2 (5 m2 po podłodze), wraz z częścią garderobianą.

W mieszkaniu internet oraz rozprowadzona instalacja alarmowa, a w salonie i pokoju instalacja od głośników kina domowego. Ciekawe podświetlenia w salonie, kuchni i łazience.

Do mieszkania przynależą 2 miejsca postojowe usytuowane pod blokiem. W bloku natomiast, do dyspozycji mieszkańców, rowerownia i wózkarnia.

Miesięczne koszty utrzymania mieszkania (przy 3 osobach) to 430 zł. Prąd i gaz płatne według stanu liczników. Ogrzewanie gazowe (roczny koszt ogrzewania mieszkania i wody to ok. 1500 zł) – piec 2-funkcyjny zainstalowany w dolnej łazience.

Ulica znajduje się w spokojnej części Rokietnicy, na Osiedlu Parkowym z niską zabudową wielorodzinną oraz jednorodzinną. Ok. 400 m do terenów rekreacyjno-spacerowych „Placu Rumpuciowego”. 300 m do najbliższego przedszkola na Osiedlu Kalinowym.

Jedynie 500 m do Galerii Napoleońskiej, a tam sklepy, restauracja, kawiarnia i poczta. Obok Galerii szkoła i przedszkole oraz Lidl (w budowie). Najbliższa Żabka 4 minuty od domu na Osiedlu Kalinowym, tam także apteka i przychodnia. 200 m do nowo budowanej Biedronki.

Niespełna kilometr (dogodne dojście pieszo) do centrum Rokietnicy. Tam Rokietnicki Ośrodek Sportu, biblioteka, kościół, apteka, banki i punkty handlowo-usługowe (m.in. Rossmann i Pepco) oraz gastronomiczne. W miejscowości także ośrodki zdrowia, sklepy sieci Biedronka, Chata Polska i Dino.

Dużym atutem tej lokalizacji jest bliskość w sporej części zalesionego Obszaru Natura 2000 Dolina Samicy. 5 km do Jeziora Kierskiego, nad którym działają kluby żeglarskie. 6 km do plaży nad Jeziorem Pamiątkowskim. W okolicy sporo tras idealnych na wycieczki rowerowe. 9 km do kompleksu basenów Tarnowskie Termy.

Rokietnica położona jest na północny-zachód od Poznania i wchodzi w skład tzw. aglomeracji poznańskiej, z którą posiada zintegrowany system transportu autobusowego. Do najbliższego przystanku 100 m – bezpośredni autobus dojeżdża w ok. 40 minut do węzła przesiadkowego Poznań-Ogrody.

Bardzo szybko można się też dostać stąd do centrum Poznania pociągiem – do dworca Poznań Główny 20 minut jazdy pociągiem. Przez Rokietnicę przebiega bowiem linia kolejowa Poznań-Szczecin o dużej częstotliwości kursów składów pasażerskich (odcinek włączany właśnie do systemu Poznańskiej Kolei Metropolitalnej, a dworzec rozbudowywany jako zintegrowane centrum przesiadkowe). Do stacji kolejowej 2 km.

Z kolei dojazd samochodem do Poznania bardzo ułatwia znajdujący się w Rokietnicy (niecały kilometr od ul. Brzozowej) wjazd na trasę S11 – zachodnią obwodnicę miasta. Do granic miasta ok. 5 km, do samego centrum ok. 20 km.

Zapraszam na prezentację mieszkania!

Dowiedz się więcej

Opiekun Klienta Sempre