Sprzedaż
334991
ul. Lipowa
Szczutowo
(gm. Szczutowo)
145 000 zł

Duża działka położona jest na obrzeżu malowniczej mazowieckiej wsi. Położenie i wielkość nieruchomości umożliwia posadowienie kilku domków letniskowych, których usytuowanie wśród zieleni drzew powoduje poczucie prywatności. Brak zwartek zabudowy sąsiedzkiej sprawia, że jest to dobre miejsce w celu utworzenia obiektu turystycznego typu pole namiotowe lub kompleks małych domków na wynajem dla letników. Do działki sąsiedniej doprowadzony jest prąd i wodociąg, zatem jest możliwość uzbrojenia działki.
Najstarsze wzmianki dotyczące wsi pochodzą z okresu średniowiecza i mówią o tworzeniu grodów wokół istniejących jezior. Jezioro Szczutowskie należy do płytkich jezior rynnowych. Posiada powierzchnię niemal 80 ha i 7 km łagodnej piaszczystej linii brzegowej. Jest gratką dla wędkarzy, których przyciąga w te strony obfitość płotek, okoni, leszczy, wzdręg, sandaczy, węgorzy i szczupaków.
Wieś jest siedzibą władz gminnych i posiada pełną infrastrukturę – urzędy, pocztę, straż pożarną i komisariat policji, liczne sklepy. A wśród zabytków historycznych i kultury znajduje się tu XVII-wieczny kościół. Rozgrywały się tu także bitwy z okresu powstania styczniowego.
Liczne atrakcje krajobrazowe i kulturowe okolic, a także spokojne usytuowanie działki na uboczu wsi powoduje, że jest to idealne miejsce do odpoczynku.

Dowiedz się więcej

Opiekun Klienta Sempre