Sprzedaż
333672
Zakościele
(gm. Inowłódz)
186 680 zł

Na sprzedaż działka rolna leśna o pow. 4 667 m 2, położona w Zakościelu nad Pilicą k/Spały. Działka w kształcie nieregularnym (najkrótszy z boków 40 m a najdłuższy 90 m). Znajduje się na terenie dawnej Stacji klimatyczno-leśnej Inowłódz, do której przed I Wojną światową przyjeżdżali Tuwim, Rubinstein. Położona na wzgórzu, mocno nachylona, otoczona lasami.

Istnieje możliwość wystąpienia o Warunki Zabudowy kilku domów jednorodzinnych wolnostojących. Uzyskano już WZ dla jednej z sąsiednich działek o nr 169/11. Energia elektryczna – z projektowanego przyłącza do sieci energetycznej. Kupno działki wiąże się ze służebnością na działkach drogi wewnętrznej (165, 111/3, 169/10), co gwarantuje dostęp do drogi publicznej. 

Zainteresowani większą inwestycją mogą zakupić także sąsiednie działki budowlane, jak również działki leśne.

Zakościele – wieś w Polsce położona w województwie łódzkim, w gminie Inowłódz, nad Pilicą. Wieś liczy około 200 mieszkańców. Początki miejscowości sięgają czasów Kazimierza Wielkiego (ruiny XIV w. Zamku Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu), który osadził tu cztery rody włoskie. W II połowie XIX wieku rozwinęło się tkactwo ludowe, które funkcjonowało do połowy XX wieku. Nazwa wsi wzięła się od kościółka pod wezwaniem św. Idziego, który znajduje się na granicy między Inowłodzem a Zakościelem.
Charakteryzuje się licznymi gospodarstwami agroturystycznymi, terenami spacerowymi, w otoczeniu Spalskiego Parku Krajobrazowego. W odległości ok 2 km znajduje się kompleks sportowo-rekreacyjny w Inowłodzu i tylko 8 km do Spały – Centrum turystycznego regionu (z Ośrodkiem przygotowań olimpijskich). Inowłódz oddalony o 1,5 km stanowi centrum handlowo-usługowe ze sklepami, przychodnią, apteką, bankami, szkołą podstawową.

Dowiedz się więcej

Opiekun Klienta Sempre