Sprzedaż
333655
Zakościele
(gm. Inowłódz)
315 280 zł

Na sprzedaż działka budowlana o pow. 4 504 m 2, położona w Zakościelu nad Pilicą k/Spały. Kształt działki nieregularny (od frontu 48 m, długość 124 m). Znajduje się na terenie dawnej Stacji klimatyczno-leśnej Inowłódz, do której przed I Wojną światową przyjeżdżali Tuwim, Rubinstein. Położona na wzgórzu, przy asfaltowej drodze publicznej, z widokiem na Pilicę. W głębi działki znajduje się skarpa.

Działka budowlana.  Media – energia, wodociąg i kanalizacja dostępne w drodze publicznej. Kupno działki wiąże się ze służebnością na działkach drogi wewnętrznej (nr ewid. 165, 169/10), co gwarantuje dostęp do asfaltowej drogi publicznej. Na działce znajdują się 2 budynki do rozbiórki. Beton, który znajduje się na niewielkiej części działki, może zostać usunięty przez Właściciela na życzenie kupującego.

Do ceny zakupu należy doliczyć podatek VAT w wys. 23%.

Istnieje możliwość kupna sąsiednich działek budowlanych, jak również działki leśnej.

Zakościele – wieś w Polsce położona w województwie łódzkim, w gminie Inowłódz, nad Pilicą. Wieś liczy około 200 mieszkańców. Początki miejscowości sięgają czasów Kazimierza Wielkiego (ruiny XIV w. Zamku Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu), który osadził tu cztery rody włoskie. W II połowie XIX wieku rozwinęło się tkactwo ludowe, które funkcjonowało do połowy XX wieku. Nazwa wsi wzięła się od kościółka pod wezwaniem św. Idziego, który znajduje się na granicy między Inowłodzem a Zakościelem.
Charakteryzuje się licznymi gospodarstwami agroturystycznymi, terenami spacerowymi, w otoczeniu Spalskiego Parku Krajobrazowego. W odległości ok 2 km znajduje się kompleks sportowo-rekreacyjny w Inowłodzu i tylko 8 km do Spały – Centrum turystycznego regionu (z Ośrodkiem przygotowań olimpijskich). Inowłódz oddalony o 1,5 km stanowi centrum handlowo-usługowe ze sklepami, przychodnią, apteką, bankami, szkołą podstawową.

Dowiedz się więcej

Opiekun Klienta Sempre