Sprzedaż
333097
ul. Michała Bałuckiego
Wrocław Stare Miasto
(gm. Wrocław-Stare Miasto)
690 000 zł

Szukasz dużego mieszkania w centrum? Lubisz tworzyć oraz aranżować wnętrza i chciałbyś urządzić je po swojemu? Ta oferta zdecydowanie powinna Cię zainteresować!

Nieruchomość
Przedstawiam prawie 90 metrowe mieszkanie zlokalizowane w samym centrum miasta, w kamienicy przy ul. Bałuckiego – tuż obok Placu Kościuszki i Arkad. Lokal ten nadaje się idealnie dla osób które cenią sobie kamieniczny klimat i oryginalne elementy – w jego wnętrzu znajdziemy duże, oryginalne drzwi, drewniany parkiet, ciekawie zachowane okiennice, a wszystko to w wysokich liczących 3,2 m. pomieszczeniach.

Lokal składa się aktualnie z 3 pokoi, 2 łazienek, kuchni i spiżarni oraz korytarza – całość została natomiast podzielona na dwa odrębne mieszkania o wielkości ok 50 m2 jeden (od strony ulicy) oraz ok 40 m2 drugi (od strony podwórka). Istnieje możliwość zarówno zachowania aktualnego podziału, jak i powrotu do oryginalnego układu.

Część od strony ulicy została wyremontowana. Lokal ten składa się aktualnie z salonu z aneksem kuchennym, łazienki oraz przestronnej sypialni. Zachowane zostały oryginalne drzwi oraz duże okna, które podczas remontu wymieniono na plastikowe, wymieniona została również instalacja elektryczna (na miedzianą), wydzielono osobną łazienkę oraz zamontowano ogrzewanie elektryczne.

Druga część lokalu – od strony podwórza – wymaga remontu. Pozostawiony został oryginalny drewniany parkiet oraz oryginalne drewniane okna. Mieszkanie składa się z kuchni (o wielkości 10 metrów), sporej spiżarki z oknem, łazienki oraz pokoju. Istnieje możliwość zmiany układu pomieszczeń i stworzenia salonu z aneksem kuchennym (poprzez wyburzenie ściany pomiędzy pokojem i spiżarnią) i osobnej sypialni w miejscu aktualnej kuchni.

Średnia wysokość czynsz (przy dwóch osobach) wynosi ok. 420 zł + prąd wedle zużycia.

Lokal stanowi odrębną własność z utworzoną księgą wieczystą (bez obciążeń).

Budynek
Mieszkanie znajduje się na wysokim parterze zabytkowej, powstałej w drugiej połowie XIX w. (w latach ok. 1860-1870) kamienicy. Aktualnie obiekt jest w trakcie remontu dachu.

Do dyspozycji mieszkańców jest ogólnodostępny parking z tyłu kamienicy.

Lokalizacja
W sąsiedztwie trzy duże węzły komunikacyjne – przystanek (tramwajowy i autobusowy) Arkady (oraz Renoma) z połączeniami północ-południe, jak również wschód-zachód oraz kawałek dalej przystanek Świdnicka. Dużym plusem jest bliskość parku (przy teatrze lalek oraz fosie), terenów zielonych oraz liczne sklepy, kawiarnie i restauracje.

Odległość od Rynku ok. 800 metrów!

Z uwagi na swoje położenie w ścisłym centrum miasta oraz dużą powierzchnię umożliwiającą podział na dwa niezależne lokale nieruchomość idealnie nadaje się pod zakup inwestycyjny z przeznaczeniem na najem długoterminowy.

Aktulanie jedna część mieszkania (od strony ulicy) jest wynajmowana i zamieszkała przez najemców. Istnieje możliwość zakupu nieruchomości i kontynuowania najmu z aktualnymi lokatorami przez nowego Właściciela.

Serdecznie zapraszam na prezentacje!

Dowiedz się więcej

Opiekun Klienta Sempre