Sprzedaż
331844
ul. Staromłyńska
Wrocław Śródmieście
(gm. Wrocław-Śródmieście)
6 200 000 zł

Zapraszam do zapoznania się z niepowtarzalną okazją zakupu absolutnie wyjątkowego lokalu w Centrum Wrocławia.
Jeśli od dłuższego czasu poszukujecie Państwo miejsca, które zachwyci swoim wyglądem, uwiedzie kilkuwieczną historią, a także zapewni doskonałą lokalizację – jest to oferta dla Państwa.

Ponad 373 m2 do własnej aranżacji, gotowe na realizację najśmielszych pomysłów. Wyjątkowo jasne pomieszczenia dzięki bardzo dużej ilości okien, a tym jednym – oszałamiającej wielkości o ekspozycji zachodniej, zapewniającym stały dopływ naturalnego światła. Z drugiej strony tego samego pomieszczenia znajduje się wyjście na taras o ekspozycji wschodniej, wprost idealny do serwowania śniadań z widokiem na Odrę i panoramę Wrocławia.

Lokal podzielony jest na dwie duże sale, z czego jedna znajduje się w części północnej budynku, druga w „łączniku”. Sala w części północnej ma 79,85m2, tutaj znajdują się główne wejścia do lokalu. Usytuowana jest od ul. Wyspa Słodowa, vis a vis Hotelu Tumskiego. Największe wrażenie wywiera jednak druga sala, o powierzchni 150,28m2, z dodatkową antresolą o wielkości 64,84m2. Wysokość w jej najwyższym punkcie sięga ponad 7m! Dodatkowo panoramiczne okno zwiększa poczucie przestrzeni, z kolei prawie 75-cio metrowy taras stanowi wspaniałe przedłużenie lokalu. Ostatnia część jest częścią sanitarną oraz zapleczem o łącznej powierzchni ok. 70m2. W lokalu przewidziano toaletę damską/ dla inwalidów, toaletę męską, a także oddzielną – dla personelu.

Wspaniałe miejsce dla stworzenia restauracji w sercu Wrocławia, jednak w nowoczesnym sercu, dla wszystkich poszukujących alternatywy dla utartych schematów, poszukujących czegoś świeższego niż restauracja w Rynku. Miejsce to, mimo że z wieloletnią tradycją daje powiew nowości, połączenia klasycznej zabudowy z elementami współczesnej architektury. Rozległe tereny zielone oraz urocze, okoliczne wyspy i mosty zapewnią stały dopływ spacerowiczów z kolei liczne obiekty biurowe w sąsiedztwie pociągną za sobą grono stałych klientów.

Historia budynków Młyna Maria przez wieki splatała się z dziejami miasta. gdy w 1562 roku autor planu miasta umieszczał na mapie Wrocławia kanały młyńskie, nie zdawał sobie sprawy, że niemal 500 lat później, za sprawą rewitalizacji, Młyn Maria stanie się jednym z najbardziej prestiżowych budynków nad Odrą. Powojenny rozwój przemysłu spożywczego na obrzeżach miasta wygasił podstawową, produkcyjną funkcję młyna. przez długie stulecia tylko jedna rzecz nie uległa zmianie: towarzyszące mu wiernie kanały młyńskie.
Za sprawą rewitalizacji pofabryczne, opustoszałe pomieszczenia Młyna Maria nabiorą nowego charakteru i zaczną tętnić życiem. w niezmienionym kształcie zostaną zachowane najważniejsze elementy architektury Młyna Maria, jak bryła, historyczny układ otworów okiennych, czy sposób wykończenia elewacji. Poziomy stropów zostaną precyzyjnie zgrane z poziomami okien, a industrialne przestrzenie – doświetlone specjalnie zaprojektowanymi dla tego budynku oknami. W miejsce maszyn młyńskich, silosów i magazynów zaprojektowano apartamenty, które harmonijnie wpiszą się w zabytkowe mury. Funkcję produkcyjną zastąpią funkcje: mieszkalna i usługowa. .

Zapraszam do kontaktu w celu uzyskania wszelkich informacji technicznych. Przewidziane oddanie lokalu do użytku w czerwcu tego roku.
Możliwe wizyty osobiste, jak również poprzez wirtualny spacer.

Dowiedz się więcej

Opiekun Klienta Sempre