Sprzedaż
331496
ul. Warszawska
Tomaszów Mazowiecki
(gm. Tomaszów Mazowiecki)
970 000 zł

Na sprzedaż 2 kamienice do remontu z lat 30-ych XX w.,  posadowione na ogrodzonej działce o powierzchni 1 579 m² w samym centrum Tomaszowa Maz. przy ul. Warszawskiej, z której jest bezpośredni wjazd na teren nieruchomości.

Główna kamienica (w podwórzu) posiada trzy kondygnacje naziemne oraz strych. W budynku jest jedno wejście od strony podwórka. Niższa kamienica od frontu to budynek parterowy z niskim poddaszem (1.90 m wys) do generalnego remontu. W 50% obu budynków jest podpiwniczenie.
Budynki są murowane, stropy drewniane, dachy pokryte papą. Wymieniono instalacje elektryczne (dodatkowo siła) do każdego mieszkania (budynek główny) oraz do sklepów (budynek frontowy), dodatkowe media miejskie to instalacja wodna, kanalizacyjna. Właściciele są w trakcie realizacji projektu podłączenia gazu do posesji. W głębi działki znajdują się komórki (do rozbiórki), garaż oraz odgrodzony ogródek (nadal uprawiany). 

Budynek mieszkalny o pow. użytkowej 325 m2, w którym na każdej z kondygnacji znajdują się 2 mieszkania: trzyizbowe i dwuizbowe. Wysokość wszystkich pomieszczeń to 2.78 m. W mieszkaniach położnone są podłogi drewniane lub panele. Ściany działowe z cegieł, w 2 mieszkaniach wymieniono okna na okna PCV. W niektórych z mieszkań poprzedni najemcy wprowadzili zmiany np. jest nie tylko WC, ale również łazienka. Powierzchnia mieszkania dwuizbowego na parterze i na I piętrze wynosi 42.5 m2, a na II p. 46.8 m2. Powierzchnia mieszkania trzyizbowego na parterze i na I piętrze wynosi 62.5 m2, a na II p. 68.2 m2. Istnieje możliwość dostosowania strychu do potrzeb mieszkaniowych.
Frontowy budynek o pow. użytkowej 161.35 m2 składa się z 3 lokali na parterze i 2 na piętrze. 

Nieruchomość położona jest w ścisłym Centrum Tomaszowa Mazowieckiego, świetnie skomunikowana, najbliższy przystanek autobusowy z licznymi liniami autobusowymi usytuowany jest tuż przy posesji. Ok. 2 km dzieli od drogi szybiego ruchu S8. W najbliższej okolicy znajdują się kamienice, Filia Uniwersytetu Łódzkiego, lokale handlowo-usługowe, a w sąsiedztwie do 800 m jest Lidl, Kauland, Galeria Tomaszowska. Szpital Tomoszowskie Centrum Zdrowia oddalony ok. 2 km.

Duży potencjał nieruchomości, pod zabudowę śródmiejską mieszkaniowo-usługową. Budynek od frontu (do generalnego remontu) do wykorzystania pod działalność handlowo-usługową, przy czym po podwyższeniu I p. można stworzyć 2 mieszkania na wynajem. Natomiast kamienica w podwórzu typowo pod działalność mieszkaniową. Ze względu na fakt, że wszystkie okna mieszkań mają ekspozycję tylko na Pd, a od Pn jest ściana budynku, która graniczy z inną działką (gminną) istnieje możliwość wydzierżawienia małej powierzchni sąsiedniej działki pod zewnętrzną windę. Zwracam również uwagę na dużą powierzchnię działki, która pozwala np. na dobudowę 1 pionu mieszkań, jak również postawienia garaży, bądź przygotowanie większej ilości miejsc parkingowych. Położenie nieruchomości zdecydowanie zachęci do wynajmu bądź kupna mieszkań.

Zapraszam do zapoznania się z ofertą.

Dowiedz się więcej

Opiekun Klienta Sempre