Sprzedaż
329701
ul. Morasko
Poznań Morasko
(gm. Poznań-Stare Miasto)
699 000 zł

Morasko to bez wątpienia jedna z najbardziej malowniczych lokalizacji w całym Poznaniu. Niepowtarzalnego charakteru nadają mu łagodne wzgórza, obfitość lasów, no i rzecz jasna urzekający wprost Rezerwat Przyrody Meteoryt Morasko ze skrytymi wśród drzew oczkami wodnymi – pozostałościami po upadku meteorytu. Jednocześnie blisko stąd do „cywilizacji” – poznańskiego Piątkowa i centrum Suchego Lasu.

To właśnie na tych pięknych terenach, przy ul. Morasko (naprzeciw osiedla Morasko Park), znajduje się oferowana na sprzedaż działka o powierzchni prawie 2 tys. m2. Położona jest na niewielkim wzniesieniu, z którego widok roztacza się właśnie na lasy rezerwatu i Górę Morasko. Uwaga! Działka posiada warunki zabudowy. Niedaleko z niej również do przystanku autobusowego.

Teren, na którym położona jest działka (szer. 22,2 m, dług. 88,5 m), objęty jest studium. Wydane są dla niej warunki zabudowy, zgodnie z którymi na działce można postawić budynek jednorodzinny z wbudowanym garażem (powierzchnia zabudowy do 11,5%). Może mieć on płaski dach, wysokość do 10 m, front o szerokości 24 m (+/- 20%). Linia zabudowy przewiduje odsunięcie budynku od ul. Morasko o 10 m.

Media: prąd i gaz w drodze. Konieczność wykopania studni i zainstalowania szamba.

Z działki niecałe 2 km do liczącego ponad 50 ha Rezerwatu Przyrody Meteoryt Morasko. W okolicy wytyczone są ciekawe szlaki piesze i rowerowe oraz ścieżki przyrodnicze.

Do przystanku autobusowego – 250 m. Stamtąd autobusem miejskim (lub gminy Suchy Las) 11 minut do węzła przesiadkowego na os. Sobieskiego. Tam liczne linie autobusowe i pętla Poznańskiego Szybkiego Tramwaju („Pestki”), którym w 10 minut można dojechać do centrum miasta, a w 13 minut do dworca PKP.

Natomiast w drugą stronę tylko 1 przystanek autobusowy dzieli nas od najbliższego sklepu spożywczego, przedszkola i kościoła (samochodem 800 m).

Samochodem także zaledwie 3 km na os. Sobieskiego, jak i do centrum Suchego Lasu. W jednym i drugim miejscu dostępna jest niezbędna do codziennego funkcjonowania infrastruktura: punkty handlowo-usługowe, gastronomia, dyskonty, edukacja. Dodatkowo w Suchym Lesie Aqua Park Octopus.

Również ok. 3 km na Kampus Uniwersytecki na Morasku, położony nieopodal pętli „Pestki”. Do centrum Poznania – 10 km.

Zapraszam do obejrzenia działki!

Dowiedz się więcej

Opiekun Klienta Sempre