Sprzedaż
329627
ul. Truskawkowa
Sapowice
(gm. Stęszew)
195 000 zł

Przepiękna, spokojna okolica, bliskość jeziora i lasów, a jednocześnie dobry dojazd do Poznania, który zapewnia droga S5. Wszystko to sprawia, że Sapowice koło Stęszewa są wprost wymarzonym miejscem na postawienie własnego domu.

Tereny te, położone na obrzeżu ciągnącej się wzdłuż Jeziora Strykowskiego miejscowości, przeznaczone są w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego (MPZP) na niewielkie osiedle domów jednorodzinnych. To właśnie tu oferuję na sprzedaż malowniczo położoną działkę o powierzchni 1253 m2, graniczącą od tyłu z zagajnikiem.

MPZP zezwala na tym terenie na postawienie domu jednorodzinnego wolnostojącego ze skośnym dachem o powierzchni zabudowy do 25 proc. powierzchni działki (max 250 m2). Może on posiadać do 2 kondygnacji wraz z poddaszem użytkowym oraz podpiwniczenie (max wysokość 11,5 m). Garaż musi być wbudowany lub przybudowany do budynku.

Media: prąd przy działce, wodociąg w drodze, gaz w drodze 100 m od działki. Do czasu doprowadzenia przez gminę kanalizacji, zalecane zainstalowanie szamba lub przydomowej oczyszczalni ścieków.

Dojazd do działki drogą wewnętrzną od ul. Truskawkowej. Przy działce usytuowana jest niewielka i nieuciążliwa stacja transformatorowa.

Do nabycia również sąsiednia działka o powierzchni 1298 m2.

Do Plaży Rybojedzko nad 300-hektarowym Jeziorem Strykowskim jedynie kilometr; do strzeżonego kąpieliska w Strykowie – 5,5 km. Jezioro jest atrakcyjne nie tylko dla amatorów kąpieli i morsowania, ale również dla wędkarzy i windsurfingowców. Malowniczą okolicę docenią też z pewnością rowerzyści oraz amatorzy spacerów i dalszych pieszych wycieczek, a bogactwo lasów – grzybiarze.

Najbliższy sklep w oddalonym o 2 km Rybojedzku. W Strykowie (5,5 km) m.in. Dino, Lewiatan i ABC oraz dworzec PKP (pociągiem do dworca Poznań Główny – ok. 35 minut).

W oddalonym o 9 km Stęszewie cała niezbędna na co dzień infrastruktura, w tym szkoła, przedszkole, punkty usługowe i gastronomiczne, sklepy (m.in. Biedronka, Netto, Dino i Żabka) oraz dworzec PKP (pociągiem do dworca Poznań Główny – ok. 30 minut). Podobnie w leżącym 11 km od działki Buku (stąd pociągiem do dworca Poznań Główny – ok. 25 minut).

Samochodem do węzła na drodze S5 – 10 km. Stamtąd do wjazdu na autostradę A2 – 11 km, do granic Poznania i Centrum Handlowego Komorniki (m.in. Auchan, Leroy-Merlin, Decathlon) – 13 km, a do centrum miasta – 19 km.

Zapraszam do obejrzenia działki!

Dowiedz się więcej

Opiekun Klienta Sempre