1 986 000 zł

Niezwykły dom dla dużej rodziny i przyjaciół.

Na sprzedaż nieruchomość położona w Łupkach obok Pisza (4 km) nad jeziorem Roś (200 m), początek szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Wokół pola, łąki i Puszcza Piska.
Jest to zaadoptowany budynek XIX -wiecznej gorzelni, 2-piętrowy, z poddaszem, 3-kondygnacyjną wieżą, podpiwniczony, o powierzchni 1039 m2. Położony w mazurskiej wsi na działce o łącznej powierzchni 6 961 m2.

Teren zagospodarowany, częściowo ogrodzony, zadbany, ze starodrzewem, obsadzony roślinnością – buki, klony, bzy. Na terenie oprócz budynku głównego podpiwniczona drewutnia, boisko do siatkówki i miejsce na ognisko.

Budynek był modernizowany od lat 90. i formalnie przekształcony na cele mieszkaniowe. Pomieszczenia mieszkalne są dodatkowo ocieplone. Dach pokryty dachówką. Stolarka okienna nowa, drewniana, na podłodze terakota, a w pomieszczeniach mieszkalnych drewniana posadzka. Piwnica to łuki z cegły „gotyckiej”.

Media: woda i kanalizacja gminna, jest też studnia głębinowa ze zbiornikiem w domu i hydroforem. Ciepła woda podgrzewana elektrycznie w łazienkach oraz dwa centralne bojlery. Istnieje możliwość podgrzewania wody z pieca CO.
Dom ogrzewany jest z pieca na pelet i eko-groszek, w kilku pokojach kozy i piece. W kuchni na parterze duża kaflowa kuchnia z piecem chlebowym i duchówką, a w salonie na piętrze duży kaflowy kominek. Dodatkowo przygotowano miejsce na jeszcze 3 kominki. W budynku jest elektryczna instalacja siłowa.

Łącznie w nieruchomości znajduje się 10 apartamentów z łazienkami i WC, a są to: 1 apartament 3-pokojowy, 4 apartamenty 2-pokojowe, 5 pokoi pojedynczych oraz 3 sypialnie bez WC.
Parter – 314 m2 – kuchnia połączona z jadalnią, z wyjściem na ponad 30-m2 taras, wyposażona w piec kaflowy, kuchenkę gazową i elektryczną. Na parterze znajdują się 2 dwupokojowe apartamenty z osobnym prysznicem i WC.
Dodatkowo duże pomieszczenie gospodarcze, hala o pow. 80 m2 i wys. 5 m wraz z 2 pomieszczeniami o pow. 45 m2.
I piętro – 320 m2 – to prawie 100 m2 salonu z otwartym poddaszem (do 7 m w najwyższym miejscu) z pieco-kominkiem kaflowym, aneksem kuchennym i schodami do pomieszczeń w wieży. Znajduje się tu również 7 indywidualnych apartamentów: 3 sypialnie z łazienką, 3-pokojowy apartament z łazienką i aneksem kuchennym, 2 dwupokojowe apartamenty z łazienką, pokój z łazienką i aneksem kuchennym oraz wspólne pomieszczenie rekreacyjne z przejściem na wyższą kondygnację.
II piętro – 208 m2 – „Teatrum” to otwarta przestrzeń z balkonem widokowym. Ta część wykorzystywana jest do spotkań w większym gronie. Wyposażona w 2 łazienki z WC oraz 2 przechodnie sypialnie. Nad Teatrum są szerokie podesty oraz przejście do pomieszczeń w Wieży.
Wieża – 63 m2 – to 2 pokoje w tym jeden z łazienką oraz pokój widokowy.
Piwnica – 134 m2 – pomieszczenia techniczne, hydrofor, piec CO+CW oraz ponad 100 m2 pomieszczenia piwnicznego z łukami z cegły gotyckiej z wyjściem do ogrodu.

„Stara Gorzelnia” w Łupkach może być przeznaczona na wysokiej klasy agroturystykę zwłaszcza dla żeglarzy lub jako miejsce wypoczynku dla rodziny i przyjaciół szukających wyjątkowej domowej przystani. Posiadłość o ogromnym potencjale z wieloma możliwościami wykorzystania.
Dojazd do nieruchomości gminną drogą asfaltową.

Zapraszam do kontaktu.

Dowiedz się więcej

Opiekun Klienta Sempre