Sprzedaż
326401
ul. Piaskowa
Cerekwica
(gm. Rokietnica)
450 000 zł

Oferuję na sprzedaż dom z potencjałem w prężnie rozwijającej się podpoznańskiej gminie Rokietnica. Idealny dla licznej lub pokoleniowej rodziny. Istnieje możliwość rozbudowy, a także utworzenia dwóch niezależnych mieszkań, z których jedno można wynajmować. Świetne miejsce także na prowadzenie nieuciążliwej działalności.

Dom usytuowany blisko lasu, w spokojnej, malowniczej okolicy, cofnięty od głównej drogi. Jednocześnie z dobrym dojazdem do Poznania dzięki bliskości węzła obwodnicy miasta (S11).

Dom ma w sumie powierzchnię 159 m2 (5 pokoi) i położony jest na 1044-metrowej działce w miejscowości Cerekwica przy ul. Piaskowej 65.

Istnieje możliwość dokupienia działki (1856 m2) położonej za oferowaną nieruchomością.

Nowsza, parterowa część domu (103,5 m2) powstała w 2007 r. z betonu komórkowego. Obecni właściciele posiadają wydane w 2018 r. warunki zabudowy, które umożliwiają rozbudowę lub nadbudowę o kolejną kondygnację.

Starsza część to budynek parterowy (39,5 m2) z lat 60. z poddaszem użytkowym (33 m2 po podłodze; uwzględniając skosy – 16 m2), które po lekkiej adaptacji może pełnić rolę pokoju. Na dachu ondulina.

Na podłogach panele i wykładzina PCV. Ogrzewany piecem na eko-groszek.

Media: woda, prąd, kanalizacja. Gaz w drodze – możliwość podłączenia.

Na działce, za domem znajduje się blisko 100-metrowa zadaszona wiata z elementów betonowych, która może pełnić m.in. funkcję garażu.

Pomieszczenia w nowszej części domu:
– 4 pokoje (27,5, 17, 15 i 12 m2)
– kuchnia (9 m2)
– łazienka (5 m2)
– toaleta (2 m2)
W łazience istnieje możliwość zamontowania toalety. Z obecnej toalety można wówczas zrobić skrytkę lub spiżarnię.

Osobne wejście prowadzi do kotłowni (13,5 m2), która obecnie pełni również rolę małego warsztatu. Zainstalowany jest tu piec na eko-groszek z dużym zasobnikiem, dzięki czemu wymaga uzupełnienia opału tylko raz na kilka dni.

Pomieszczenia w starszej części domu:
– pokój (20 m2)
– łazienka (3,5 m2)
– toaleta (2 m2)
– wiatrołap (7 m2)
W pokoju – obecnie połączonym drzwiami z nowszą częścią domu – instalacje pozwalają na utworzenie aneksu kuchennego. Tym samym oferowana nieruchomość może funkcjonować jako 2 niezależne mieszkania.

Dom położony w sąsiedztwie malowniczych, bogatych przyrodniczo terenów wzdłuż nurtu Samicy Pamiątkowskiej przepływającej między Jeziorem Pamiątkowskim (6 km do plaży) i Kierskim (9 km do plaży; tu działają też kluby żeglarskie). W okolicy ciekawe tereny spacerowe i rowerowe. Jedynie 6 km do w sporej części zalesionego Obszaru Natura 2000 Dolina Samicy.

Do centrum Cerekwicy, a także do sąsiadującego z nią Mrowina ok. 1 km. Tam dostępne różnorodne punkty handlowo-usługowe, restauracje, stacja benzynowa oraz kościół. W miejscowości również szkoła (nowo wybudowana) i przedszkole.

Z domu jedynie niecałe 2,5 km do centrum Rokietnicy, gdzie czeka na mieszkańców cała infrastruktura, w tym Rokietnicki Ośrodek Sportu, biblioteka, szkoła, przedszkola, ośrodek zdrowia, liczne sklepy (m.in. Rossmann, Biedronka, Dino, Pepco) oraz punkty usługowe i gastronomiczne.

Do Rokietnicy i Mrowina można również dojechać autobusem podmiejskim linii 891 – do przystanku ok. 100 m.

W Rokietnicy także dworzec kolejowy na linii Poznań-Szczecin o dużej częstotliwości kursowania pociągów pasażerskich (odcinek włączany właśnie do systemu Poznańskiej Kolei Metropolitalnej). Do dworca Poznań Główny 20 minut jazdy pociągiem. Stąd kursują też autobusy komunikacji miejskiej jadące (ok. 35 minut) bezpośrednio do węzła przesiadkowego Poznań-Ogrody.

Do centrum Poznania 25 km. Do węzła Napachanie zachodniej obwodnicy miasta (S11) 4,5 km.

Zapraszam na prezentację domu!

Dowiedz się więcej

Opiekun Klienta Sempre