Sprzedaż
325718
ul. Kostrzyńska
Pobiedziska
(gm. Pobiedziska)
447 900 zł

W Pobiedziskach, w świetnej lokalizacji – blisko rynku, przy ul. Kostrzyńskiej 10 – rozpoczyna się właśnie wyjątkowa inwestycja. W tym miejscu powstanie w przyszłym roku „Kamienica Kazimierzowska” z 4 mieszkaniami i lokalem handlowo-użytkowym. Na jej I piętrze oferuję na sprzedaż duże (121,5 m2), reprezentacyjne mieszkanie z własnym garażem.

Pobiedziska to urokliwe miasteczko leżące w połowie drogi z Poznania do Gniezna, na Szlaku Piastowskim. Jego historia sięga początków Państwa Polskiego i związana jest, jak podaje legenda, z Lechem, Czechem i Rusem.

Pierwsza osada, przekształcona w XIII w. w miasto, powstała tu na przesmyku między jeziorami Małym i Dobrym – później wzniesiono tu zamek, który był siedzibą starosty. Nazwę – wywodzącą się od słowa „pobieda” (zwycięstwo) – miał jej nadać książę Kazimierz Odnowiciel po zwycięskiej bitwie stoczonej w tych okolicach z buntownikiem z Mazowsza, Masławem. Pomnik księcia stoi dziś przy ul. Kostrzyńskiej, a te historyczne miejsca, związane z początkami Pobiedzisk, doskonale będzie widać z górnych kondygnacji „Kamienicy Kazimierzowskiej”.

Budynek wznoszony jest z cegły. Patrząc od frontu, po jego lewej stronie będzie znajdować się brama wjazdowa na dziedziniec. Na dziedzińcu również wejście na klatkę schodową prowadzącą do wszystkich lokali w kamienicy. W sumie w kamienicy, na pierwszej i drugiej kondygnacji, będą mieściły się 4 mieszkania.

Oferowane mieszkanie jest bardzo jasne – będzie posiadało 5 okien od strony ulicy (wschód) i balkon od strony dziedzińca (zachód). Składa się na nie:
– salon (blisko 38 m2)
– pokój z garderobą i osobną łazienką (30 m2 + 4 m2 + 5 m2)
– pokój z balkonem (14,5 m2)
– kuchnia (8 m2)
– 2 łazienki (5 m2 + 5,5 m2)
– korytarz (16 m2)

Przestrzeń mieszkania pozostaje jednak do dowolnej aranżacji według potrzeb klienta. Inwestor deklaruje (za dodatkową opłatą) wykończenie wnętrz zgodnie z oczekiwaniami nabywcy.

Mieszkanie sprzedawane jest w stanie surowym, bez wewnętrznych tynków. Umożliwi to dowolne rozprowadzenie instalacji elektrycznej. Wyprowadzone natomiast będą piony instalacji grzewczej oraz wodnej i kanalizacyjnej. Budynek będzie posiadał własną kotłownię.

Do mieszkania przynależy jeden z czterech garaży zlokalizowanych na parterze w tylnej części budynku – dodatkowy koszt garażu to 20 tys. zł.

Istnieje możliwość zainstalowania (za dodatkową opłatą) zewnętrznej windy/platformy dla niepełnosprawnych.

W ofercie także mniejsze mieszkanie (85 m2) na I piętrze, którego okna i balkony wychodzą na dziedziniec. Do nabycia również dwa kolejne mieszkania (85 i 121,5 m2) na II piętrze „Kamienicy Kazimierzowskiej”, z możliwością utworzenia tarasu na płaskim dachu.

Przewidywany termin ukończenia inwestycji – drugi kwartał 2021 r.

W Pobiedziskach dostępna cała infrastruktura niezbędna do codziennego funkcjonowania – liczne sklepy, punkty usługowe i gastronomiczne oraz placówki edukacyjne.

Z „Kamienicy Kazimierzowskiej” do rynku jedynie 100 m. 200 m do terenów spacerowych i rekreacyjnych nad Jeziorem Małym (obszar ten będzie wkrótce rewitalizowany).

Nad Jezioro Biezdruchowo, gdzie znajduje się kąpielisko, przystań wodna i nowoczesne centrum rekreacyjne – 1,5 km.

Wokół Pobiedzisk sporo malowniczo położonych jezior i lasów, z licznymi szlakami pieszymi, rowerowymi i kajakowymi.

Na dworzec kolejowy 900 m – stamtąd 30 minut do stacji Poznań Główny, a niespełna 20 minut do Gniezna.

Samochodem do węzła S5 – 7 km, do Poznania – 23 km, do Gniezna – 22 km.

Dowiedz się więcej

Opiekun Klienta Sempre