Sprzedaż
325707
ul. Kostrzyńska
Pobiedziska
(gm. Pobiedziska)
315 000 zł

W Pobiedziskach, w świetnej lokalizacji – blisko rynku, przy ul. Kostrzyńskiej 10, jednej z głównych ulic miasta – rozpoczyna się właśnie wyjątkowa inwestycja. W tym miejscu powstanie w przyszłym roku „Kamienica Kazimierzowska”. Na jej parterze znajdzie się obszerny lokal handlowo-usługowy (88,5 m2) z możliwością podzielenia go na dwa mniejsze.

Pobiedziska to urokliwe miasteczko leżące w połowie drogi z Poznania do Gniezna, na Szlaku Piastowskim. Jego historia sięga początków Państwa Polskiego i związana jest, jak podaje legenda, z Lechem, Czechem i Rusem.

Pierwsza osada, przekształcona w XIII w. w miasto, powstała tu na przesmyku między jeziorami Małym i Dobrym – później wzniesiono tu zamek, który był siedzibą starosty. Nazwę – wywodzącą się od słowa „pobieda” (zwycięstwo) – miał jej nadać książę Kazimierz Odnowiciel po zwycięskiej bitwie stoczonej w tych okolicach z buntownikiem z Mazowsza, Masławem. Pomnik księcia stoi dziś przy ul. Kostrzyńskiej, a te historyczne miejsca, związane z początkami Pobiedzisk, doskonale będzie widać z górnych kondygnacji „Kamienicy Kazimierzowskiej”.

Budynek wznoszony jest z cegły. Patrząc od frontu, po jego lewej stronie będzie znajdować się brama wjazdowa na dziedziniec. W tylnej części budynku, na parterze, przewidziano 4 garaże; za nimi pomieszczenie gospodarcze. W sumie w kamienicy, na pierwszej i drugiej kondygnacji, będą mieściły się 4 reprezentacyjne mieszkania.

Oferowany lokal będzie miał dwa wejścia z przeszklonymi witrynami od ul. Kostrzyńskiej. W pierwotnym planie sala sprzedaży to 73 m2 powierzchni, pomieszczenie socjalne 9 m2, a łazienka, składająca się z przedsionka i toalety 3,5 m2. Wejście do części socjalnej z klatki schodowej, do której wchodzić będzie się z dziedzińca.

Przestrzeń lokalu pozostaje do dowolnej aranżacji według potrzeb klienta. Inwestor deklaruje (za dodatkową opłatą) wykończenie wnętrz zgodnie z oczekiwaniami nabywcy.

Lokal sprzedawany jest w stanie surowym, bez wewnętrznych tynków. Umożliwi to dowolne rozprowadzenie instalacji elektrycznej. Wyprowadzone natomiast będą piony instalacji grzewczej oraz wodnej i kanalizacyjnej. Budynek będzie posiadał własną kotłownię.

Przewidywany termin ukończenia inwestycji – drugi kwartał 2021 r.

Z „Kamienicy Kazimierzowskiej” do rynku jedynie 100 m. Na dworzec kolejowy 900 m – stamtąd 30 minut do stacji Poznań Główny, a niespełna 20 minut do Gniezna.

Samochodem do węzła S5 – 7 km, do Poznania – 23 km, do Gniezna – 22 km.

Dowiedz się więcej

Opiekun Klienta Sempre