Wynajem
324833
ul. Mały Rynek
Żyrardów
(gm. Żyrardów)
2 990 zł

Luksusowy loft w zabytkowym XIX-wiecznym budynku – na wynajem.
Piękny zabytkowy budynek dawnej przędzalni z 1829 roku, w którym jeszcze pod koniec ubiegłego stulecia wytwarzano len… Zakłady Lniarskie „Polski Len” ponad 170 lat pracowały pełną parą, zaopatrując mieszkańców Żyrardowa, kraju innych części świata w tę szlachetną tkaninę. Czy działa to na Twoją wyobraźnię? Widzisz oczami duszy siebie mieszkającego / mieszkającą w tych historycznych wnętrzach? Oczywiście uwspółcześnionych, ale jednocześnie wytwornych, wygodnych i z klasą.

PRZESTRONNY LOFT
Nasza propozycja to 60,7 mkw. powierzchni rozmieszczonej na jednej kondygnacji (bez antresoli), na którą składają się obszerny salon z aneksem kuchennym, sypialnia oraz łazienka z toaletą. Z okien wychodzących na wschód roztacza się piękny widok na najbardziej reprezentacyjne obiekty zabytkowego Żyrardowa: neogotycki kościół farny, jedną z największych budowli sakralnych na Mazowszu, oraz magistrat z 1910 roku – oba budynki wzniesiono z charakterystycznej czerwonej cegły. Sufity to półkoliste łuki, z historycznymi elementami konstrukcyjnymi. Zamknij oczy, a może usłyszysz hałas maszyn przędzalniczych.

DO ZAMIESZKANIA
Możesz wprowadzać się tutaj od razu – apartament jest w pełni urządzony. W kuchni niezbędny sprzęt AGD i meble w zabudowie, w pozostałych pomieszczeniach stylowe meble i lustra. Niemal wszystkie podłogi wyłożono dębowymi deskami poza łazienką, gdzie postawiono na czarne błyszczące płyty wielkoformatowe. We wnętrzach dominuje elegancka brązowo-kremowa kolorystyka, tu i ówdzie przełamana czerwienią ceglanych ścian. Łazienka utrzymana jest w czarno-białych barwach, a sznytu dodają jej dwa lustra, które, zawieszone naprzeciwko siebie, powiększają optycznie przestrzeń.

EKSPLORUJEMY ŚWIAT WOKÓŁ
Wystarczy, że wyjdziesz z domu, a znajdziesz się na malowniczym deptaku, wśród knajpek i sklepów. Parę kroków, a już stoisz na słynnym placu Jana Pawła II, żyrardowskim targowisku, które stanowiło niegdyś serce dawnej osady fabrycznej. Liczne sklepy, centra handlowe, punkty usługowe, instytucje kulturalne, edukacyjne, lokale gastronomiczne, tereny dla spacerowiczów, rowerzystów i biegaczy – to jedno. Drugie, nowy punkt na mapie rodzinnych atrakcji wodnych, to Park of Poland – Suntago Wodny Świat, największy zadaszony aquapark Europy. Dodatkowo w odległości 15 min samochodem znajdują się Termy Mszczonów Aquapark, a nieco bliżej, bo 12 min stąd, jest tor wyścigowy Driveland Słabomierz dla miłośników wyścigów i driftu.

NA ZACHĘTĘ
Zabytkowy loft jest idealny dla osób, które chcą mieszkać spokojniej i powolniej, ale za to w luksusowym, niecodziennym otoczeniu. A przecież Warszawa tak niedaleko, poza tym jest tak dobrze skomunikowana. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby tam pracować czy uczyć się, a tu mieszkać…
Zapraszam!

Kaucja 6 000 PLN
Dodatkowe opłaty:
czynsz 400 PLN
miejsce postojowe w garażu

Dowiedz się więcej

Opiekun Klienta Sempre