Sprzedaż
324789
Mąkolice
(gm. Głowno)
139 000 zł

Na sprzedaż niezabudowana nieruchomość składająca się z dwóch działek gruntu, o łącznym obszarze 6048 m2, położona w miejscowości Mąkolice (województwo łódzkie, powiat zgierski, gmina Głowno).

Zgodnie z uchwałą nr XXVI/73/04 Rady Gminy Głowno z dnia 28.10.2004 r. w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (Dz. Urz. Woj. Łódzkiego z 2005 r. Nr 23, poz. 252, zm. Nr 121, poz.1215) działki gruntu położone są w terenach oznaczonych symbolem: 23MMR (Tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej i zagrodowej) 44%, RP (Tereny rolne) 46%, ZZ (Tereny trwałych użytków zielonych) 8%, i 23KL (Drogi lokalne) 2%. Od strony ulicy w głąb działki ok. 2565 m2 to teren dający możliwości zabudowy. Wjazd bezpośrednio z publicznej drogi asfaltowej.

Nieruchomość znajduje się w spokojnej okolicy z dala od zgiełku miasta, gdzie odpoczniesz wśród natury. Zamieszkanie w takiej okolicy to gwarancja zdrowego klimatu, spokoju, ciszy oraz pięknych sielskich widoków. W okolicy znajduje się zabudowa zagrodowa i nowo wybudowane domy jednorodzinne.

Nieruchomość położona jest 13 km od Strykowa, 15 km od Głowna, 25 km od Zgierza, 39 km od Łodzi i 9 km od wjazdu na Autostradę Bursztynową A1.

W najbliższej okolicy znajduje się Zespół Szkolno – Przedszkolny w Mąkolicach (ok. 2 km) oraz kościół Rzymskokatolicki (ok. 2 km).

Do centrum Głowna jest zaledwie 15 km, gdzie znajduje się m.in.: Zalew Mrożyczka, jest ponad 30 ha zbiornikiem wodnym zasilanym wodami rzeki Mrogi. Jest doskonałym miejscem do wypoczynku i rekreacji. W sezonie letnim można korzystać tu z nadzorowanego przez Sanepid, strzeżonego miejsca do kąpieli. W jego sąsiedztwie znajduje się piaszczysta plaża, a piasek pochodzi ze śródlądowych wydm, które są naturalnym bogactwem Głowna. W sezonie letnim na plaży korzystać można z darmowych leżaków, parasoli hawajskich. Do dyspozycji najmłodszych plażowiczów jest plac zabaw w formie statku, a dla miłośników kąpieli wodnej – sezonowy park wodny z dmuchanymi konstrukcjami, bujakami i przeszkodami. Amatorzy aktywnego wypoczynku mogą korzystać na plaży również nieodpłatnie z boisk do siatkówki plażowej oraz beach soccera. W bezpośrednim sąsiedztwie plaży znajdują się również molo rekreacyjne z altaną widokową oraz altana koncertowo-taneczna. W wakacje 2019 roku powstał w Głownie najnowocześniejszy w Polsce wakepark „Central Park Głowno”, który będzie częścią nowoczesnego i ekologicznego ośrodka sportowo-rekreacyjnego. W przyszłości znajdą się m.in.: domki letniskowe, siłownia na świeżym powietrzu, rampa i pump track do jazdy na deskorolce, rolkach i BMX. Stanie się unikalną w skali kraju atrakcją turystyczną.

MEDIA:
– prąd (w ulicy)
– woda (w ulicy)

Zapraszam do kontaktu oraz na prezentację nieruchomości po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.

Dowiedz się więcej

Opiekun Klienta Sempre