Wynajem
323868
ul. Marszałkowska
Warszawa Śródmieście
(gm. Śródmieście)
5 900 zł

JASNE, WYSOKIE MIESZKANIE W KAMIENICY Z LAT 20-TYCH W CENTRUM MIASTA Z WINDĄ I MIEJSCEM PARKINGOWYM.

BLISKO PLACU ZBAWICIELA, DOSKONALE SKOMUNIKOWANE – METRO, TRAMWAJ, AUTOBUS.

OPIS:
Zezwolenie na budowę pięciopiętrowego budynku z oficynami przy ul. Marszałkowskiej wydano niedługo przed wybuchem pierwszej wojny światowej w marcu 1914 r. Wcześniej w tym miejscu działała m.in. fabryka maszyn Posępnego. Wojna zatrzymała budowę i kamienicę ostatecznie ukończono już po 1920 r. Był to wczesnomodernistyczny budynek z płaskimi wykuszami, wyraźnie wyodrębnioną dwukondygnacyjną partią cokołową i dużymi witrynami sklepów. Jeden z lokali na parterze przed 1939 r. zajmował skład szczotkarsko-mydlarski Eugeniusza Hebdy.

Szczęśliwie kamienica przy Marszałkowskiej 17 nie tylko przetrwała wojnę, ale w odróżnieniu od wypalonych sąsiednich kamienic została z powodzeniem wkomponowana w bloki Marszałkowskiej Dzielnicy Mieszkaniowej. Na początku lat 50. znalazła się tu osławiona restauracja Rarytas, lokal kategorii lux, która swoją wykwintnością miała przebić dwa inne uspołecznione lokale kategorii „S”, czyli Bristol i Kameralną.

Mieszkanie położone na 4. piętrze tej kamienicy daje poczucie przestrzeni dzięki wysokości 3,3 m oraz ścianie na której znajdują się duże okna, w tym dwa okna balkonowe. 

Do mieszkania przynależy miejsce parkingowe na zamkniętym terenie. 

UKŁAD:
Mieszkanie składa się z:
– Przestronnego salonu z kuchnią i jadalnią o wielkości 48.6 m2
– Hallu o wielkości 17m2
– Łazienki 5,3m2
– WC 1,3 m2
– Sypialni 20m2 z balkonem

Zdjęcia są poglądowe i przedstawiają stan mieszkania sprzed remontu.

Serdecznie zapraszam na prezentację!

Dowiedz się więcej

Opiekun Klienta Sempre