Sprzedaż
323809
Siecino
(gm. Złocieniec)
490 000 zł

Zapraszam do zapoznania się z ofertą sprzedaży niezwykle malowniczej działki, o zróżnicowanym ukształtowaniu terenu, częściowo zalesionej (lasy zajmują blisko 20 procent jej powierzchni). Idealna na agroturystykę lub urokliwe siedlisko. Położona jest w otulinie Drawskiego Parku Krajobrazowego, ok. 2 km od Jeziora Siecino. Posiada dostęp do mediów. W centralnym punkcie działki znajduje się wzniesienie, które jest doskonałym miejscem na budynek mieszkalny. Roztacza się stamtąd piękny widok, m.in. na tereny, które po pogłębieniu można zamienić na stawy. 

Nie bez powodu mówi się, że Pojezierze Drawskie to Bieszczady i Mazury w jednym. Tyle, że nie zostały jeszcze „zadeptane” przez turystów. Liczne polodowcowe pagórki, a jednocześnie jeziora (250 akwenów mierzących ponad hektar powierzchni) i niezliczone mniejsze oczka wodne oraz prawie wszechobecne lasy, wciąż czekają na odkrycie. 

To na tych przepięknych, bogatych przyrodniczo, często jeszcze dzikich terenach, oferuję niepowtarzalną – ze względu na swój rozmiar i umiejscowienie – działkę. Jej powierzchnia to 8,51 ha, z czego blisko 4 ha to grunty orne (przede wszystkim ziemia IV i V klasy, nieco VI), ok. 1,5 ha łąki i tyle samo lasy oraz grunty zakwalifikowane jako nieużytki. 

Dojazd do działki dębową aleją (drogą gruntową) prowadzącą dalej do Ostrowic – ok. 750 m od drogi asfaltowej Złocieniec – Połczyn Zdrój. 

Prąd przy działce, woda i kanalizacja w drodze. 

Działka objęta jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego (MPZP), uchwalonym w 1996 r. jeszcze przez poprzednią gminę – Ostrowice (gmina ogłosiła upadłość, a należący do niej obszar przejęły gminy sąsiednie, m.in. Złocieniec). Obecny MPZP, który umożliwia na działce jedynie zabudowę siedliskową do 100 m2 powierzchni zabudowy, jest na etapie wygaszania i przestanie obowiązywać za ok. 1,5 roku. 

Wówczas też możliwości wykorzystania nieruchomości będą zdecydowanie większe – np. możliwość postawienia siedliska o dużo większym metrażu, przeznaczenie terenu na agroturystykę lub podział na mniejsze działki. Ponieważ są to tereny o wciąż słabej aktywności gospodarczej, wszelkie inicjatywy prowadzące do zmiany tego stanu rzeczy są w gminie mile widziane. 

Całe Pojezierze Drawskie posiada zresztą ogromny, choć póki co wciąż jeszcze uśpiony potencjał, który dopiero zaczyna się budzić. Wśród lasów i jezior powstają pensjonaty, gospodarstwa agroturystyczne i ekologiczne otwarte na turystów, którzy doceniają walory przyrodnicze i krajobrazowe tego regionu. 

Coraz częściej też mieszkańcy dużych miast leżących w jego sąsiedztwie (m.in. Szczecina, Koszalina, Gorzowa czy Poznania) właśnie tu decydują się wybudować swój wymarzony dom – na weekend, na lato, albo i osiąść na stałe, np. po przejściu na emeryturę. 

Jednym z najciekawszych i najpiękniejszych obszarów wchodzących w skład Pojezierza Drawskiego jest niewątpliwie Drawski Park Krajobrazowy, na którego pograniczu leży działka w Siecinie. 

Park to ponad 38 tys. ha terenu o bardzo urozmaiconej rzeźbie, z cennymi obiektami krajobrazowymi, w tym licznymi jeziorami, rzekami i potokami oraz wieloma rzadko spotykanymi gatunkami roślin i zwierząt. Przez Park i w jego okolicach wytyczono szereg różnorodnych szlaków turystycznych – pieszych, rowerowych i konnych oraz wodnych (możliwe jest uprawianie turystyki zarówno kajakowej, jak i żeglarskiej), ścieżki przyrodnicze i edukacyjne. 

Tego bogactwa przyrody oraz różnorodności form wypoczynku na jej łonie można doświadczyć także w okolicach Jeziora Siecino (ok. 740 ha powierzchni – drugiego co do wielkości na terenie Drawskiego Parku Krajobrazowego), przy którym znajduje się oferowana na sprzedaż działka. 

Jego nieskazitelnie czysta woda (I klasa czystości) i wiele dziewiczych łowisk sprawia, że są tu doskonałe warunki do wędkowania. Przygotowano również, zwłaszcza w południowej części akwenu, plaże i kąpieliska. Można tu także wypożyczyć wszelkiego rodzaju sprzęt wodny (dopuszczone jest, pod pewnymi warunkami, pływanie jednostkami z silnikami spalinowymi). Jezioro, którego głębokość sięga nawet do 44 m, posiadając bardzo wysoką przejrzystość wody, przyciąga też amatorów nurkowania. 

Także okoliczne tereny sprzyjają wszelkim aktywnym formom wypoczynku, wykorzystując choćby biegnący wokół jeziora blisko 39-kilometrowy szlak rowerowy. Pobliskie lasy to natomiast istny raj dla grzybiarzy. 

Z oferowanej działki do najbliższych wsi (Siecina i Ostrowic) ok. 2 km. Do Złocieńca, siedziby gminy – 12 km, do uzdrowiskowej miejscowości Połczyn Zdrój – 19 km. Większe miasta oddalone są o: na północ – Koszalin (78 km), na zachód – Szczecin (115 km), na południe – Gorzów Wielkopolski (145 km), na południowy-wschód – Piła (90 km) i Poznań (180 km). 

Zapraszam na Pojezierze Drawskie i do obejrzenia działki!

Dowiedz się więcej

Opiekun Klienta Sempre