1 150 000 zł

Na sprzedaż przestronny, 5-pokojowy dom w prestiżowej lokalizacji, zaledwie 11 km od ścisłego centrum Poznania, jednocześnie przy samej granicy Wielkopolskiego Parku Narodowego.
Oferta skierowana jest do osób, które chcą zrelaksować się w ciszy i spokoju po ciężkim dniu pracy, a bliskość miasta i doskonałe połączenie sprawia, że możemy w pełni korzystać z miejskich atrakcji.
Nieruchomość położona jest na nowym osiedlu domów jednorodzinnych, w otulinie Wielkopolskiego Parku Narodowego. Są to wyłącznie domy budowane indywidualnie na dużych działkach, co zapewnia wyjątkowy i prestiżowy charakter osiedla. Taka lokalizacja gwarantuje nam czyste powietrze bez smogu i zanieczyszczeń. Wokół tereny rekreacyjne, ścieżki rowerowe, jeziora, basen. Do pięknego jeziora Jarosławieckiego położonego w środku lasu mamy zaledwie ok 10 minut rowerem.
Obok osiedla znajduje się nowe przedszkole.
Mamy kilka alternatyw dojazdu do Poznania, co pozwala uniknąć korków, np. blisko do trasy szybkiego ruchu S5, a do autostrady A2 ok 3 km.  Na skraju osiedla, 300 m od posesji, znajduje się stacja kolejowa Szreniawa, po której kursują wyłącznie szynobusy. Można z niej dotrzeć do centrum Poznania w 15 minut, a tzw. Poznańska Kolej Metropolitarna zapewnia kursy w godzinach szczytu nawet co 20 minut, ułatwiając drogę do szkoły, pracy lub w innych celach. 
Wielką atrakcją jest ostatnia w Europie regularnie działająca linia pasażerska obsługiwana przez kursujące w każdą sobotę parowozy, które zatrzymują się na stacji Szreniawa. Obok znajduje się prężnie działające Muzeum Rolnictwa organizujące liczne wystawy, jarmarki, pokazy zwierząt i zawody jeździeckie, co jest atrakcją zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Na terenie muzeum znajduje się stary Browar Szreniawa, który został odrestaurowany i wznowił działalność w 2019 r, produkując wysokiej jakości piwa.
Do posesji prowadzi gminna droga, w przyszłym roku, wg planów, ma być wyłożona pozbrukiem.                 
Dużym atutem jest doprowadzony światłowód. Ponadto znajduje się tu kanalizacja, osobny licznik wody na ogród oraz siła i gniazdo 3 fazowe w garażu, co w przyszłości może być niezbędne do szybkiego ładowania auta elektrycznego. Pod ziemią rozprowadzone są kable umożliwiające instalację np. lamp ogrodowych.
Powierzchnia użytkowa domu to 148,21 + poddasze ok 67 m2, które można dowolnie zagospodarować, również na cele mieszkaniowe, ponieważ posiada pełną wysokość.
Dodatkowo znajduje się tu murowany garaż dwustanowiskowy z oddzielnym pomieszczeniem gospodarczym, posiadający łącznie ok 50 m2, oraz wiata, która w tej chwili służy do przechowywania drewna i narzędzi ogrodniczych.
Wokół domu znajduje się zadbany ogród z pięknie kwitnącymi roślinami, który wyposażony jest w system automatycznego nawadniania.
Dom ogrzewany jest piecem dwufunkcyjnym gazowym wysokiej klasy. W kuchni, łazienkach, przedpokoju i korytarzu jest ogrzewanie podłogowe. W domu zamontowany jest odkurzacz centralny oraz rolety elektryczne i instalacja alarmowa. Cały dom ogrzewany jest również podczas rozpalania kominka, który posiada płaszcz wodny.
Rozkład pomieszczeń:
Salon z jadalnią i wyjściem na taras posiada powierzchnię 33 m2. Podłoga w salonie wyłożona jest nowoczesnym parkietem, a przy wyjściu na taras są wyłożone kafle z kamienia. Klimatu dodaje kominek z płaszczem wodnym.
Oddzielna umeblowana kuchnia 13,43 m2 z oknem i wyjściem na taras, co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Za kuchnią jest dodatkowe pomieszczenie gospodarcze 5,5 m2, coś w rodzaju spiżarni, w gdzie znajduje się stół z kamiennym blatem. Pomieszczenie to może służyć jako zaplecze na duże akwarium z możliwością wbudowania w ścianę, tak aby było widoczne w pokoju za ścianą.
Kolejne pomieszczenia to 4 sypialnie 8,58m2, 12,24m2, 13,43m2 oraz główna 14,76 m2, która ma osobną łazienkę z wanną 5,77 m2. Z głównej sypialni jest bezpośrednie wyjście na drugi taras i ogród. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest obszerna garderoba schowana za największą sypialnią. Do dyspozycji domowników również druga łazienka z kabiną prysznicową 4,25 m2
W domu jest jeszcze pomieszczenie gospodarcze tzw. kotłowania/pralnia, w której znajduje się piec gazowy, odkurzacz centralny, pralka, suszarka i bojler, powierzchnia to 6,11 m2.
Obszerny przedpokój to ponad 20 m2. Cały dom jest bardzo ergonomiczny został zaprojektowany z najwyższą dbałością o szczegóły. Warto dodać, że wysokość pomieszczeń aż 2,8 m zapewnia poczucie przestrzeni.

Dowiedz się więcej

Opiekun Klienta Sempre