Sprzedaż
323446
ul. gen. Władysława Andersa
Warszawa Śródmieście Muranów
(gm. Śródmieście)
750 000 zł

Przepiękny, klimatyczny, bardzo funkcjonalny apartament na sprzedaż, położony na Muranowie. Mieszkanie usytuowane jest w Kamienicy, która powstała w 1956 roku i jest charakterystycznym punktem na mapie Warszawy. Mieszkanie znajduje się na 6 piętrze 8-kondygnacyjnego budynku.

Muranów to dzielnica, która słynie z wielu, bardzo ładnie zaaranżowanych terenów zielonych. Oprócz głównych alei wytyczających ciągi komunikacyjne dzielnicy, na szczególną uwagę zasługują wąskie uliczki w okolicach Nowolipek, które na wiosnę zakwitają bzem i pozwalają zapomnieć o zgiełku miasta. Ta niewielka dzielnica, z rodzinną atmosferą, stanowi wyjątkowe miejsce na mapie Warszawy. Jej nazwa związana jest z Włochem Józefem Szymonem Belotti, nadwornym architektem polskich królów, który w 1686 roku zbudował tu pałacyk, który nazwał Murano, wspominając miejsce swojego pochodzenia. Pałac rozebrano w 1900 roku. Tę dzielnicę, która kojarzona jest między innymi z tradycją i historią Żydowską, obecnie do zamieszkania wybiera coraz więcej nabywców – doceniając przede wszystkim jej wyjątkową architekturę, ale również klimat pobliskich kawiarni, restauracji, przepięknie zabytkowe kamienice i bliskość terenów zielonych. Pomimo trudnej historii, bo to tu hitlerowcy w czasie II wojny światowej wytyczyli granice żydowskiego getta, ta dzielnica nadal żyje i ma się bardzo dobrze. Często zwana jest Dzielnicą – pomnikiem. Podsumowując – Muranów to doskonałe miejsce, w którym poczujecie klimat Warszawy – jej wojenny dramat i współczesne, nowoczesne oblicze.

Lokalizacja:
Muranów, to trochę Woli, trochę Śródmieścia. Jego historia sięga 1686 roku. Obecnie Muranów postrzegany jest jako pamiątka architektury i ideologii realizmu socjalistycznego. Jest wyjątkowym miejscem, które łączy w sobie klimatyczną oazę spokoju z nowoczesnym, wielkomiejskim charakterem stolicy. Muranów znajduje się w centralnej części Warszawy, a jego granice wyznaczają Aleja Solidarności od południa, dzieląca Muranów na część wschodnią i zachodnią, zwaną również Nowolipkami, Aleja Jana Pawła II od zachodu, tory kolejowe od północy oraz ulice: Bonifraterska i Miodowa od wschodu. Obiektem charakterystycznym tej dzielnicy jest tzw. osiedle Muranów II, czyli potężny blok mieszkalny, kształtem przypominającym złączone: prostokąt, koło i trapez. Muranów zwany jest krainą tysiąca schodów. To tutaj mieści się Błękitny Wieżowiec, który wzniesiony został w miejscu Wielkiej Synagogi, symbolu judaizmu przedwojennej Warszawy zburzonego po upadku powstaniu w getcie. Znawcy kina doskonale wiedzą, że właśnie na Muranowie swoją siedzibę ma Kino Muranów- Jego niszowy repertuar i kameralna atmosfera sprawiają, że z powodzeniem opiera się konkurencji bezimiennych multipleksów. W sercu Muranowa otwarto gmach Muzeum Historii Żydów Polskich autorstwa fińskiej pracowni Rainera Mahlamäki. Z zewnątrz jego prosta bryła nie zadziwia niczym szczególnym oprócz oszklonej wnęki, która przecina Muzeum na pół ukazując odważne i pełne symboliki wnętrze. Kameralne, kilkupiętrowe budynki z charakterystycznymi gzymsami, to również charakterystyczny element tej dzielnicy. Bliska odległość od Starego Miasta (5 minut spacerem przez park), doskonała komunikacja z pozostałymi dzielnicami Stolicy, szeroka oferta edukacyjna, bogate zaplecze usługowe, liczne dziedzińce i skwery czynią tę dzielnicę miejscem, w którym można odpocząć zarówno od pracy, jak i rutyny codziennych obowiązków domowych.

Aranżacja wnętrza:
Przestrzeń tego wyjątkowo słonecznego i jasnego apartamentu, o powierzchni 58 m2, składa się z osobnej, widnej kuchni z widokiem na Stare Miasto, o powierzchni 11 m kw, dwóch sypialni, z widokiem na ulicę Andersa z zachodnią ekspozycją o powierzchni 16 i 20 m kw, łazienki z wanną o powierzchni 3 m kw, hallu 6 m kw. Apartament położony jest w pobliżu Ogrodu Krasińskich – który został zaprojektowany przez jednego z najwybitniejszych warszawskich architektów Tylmana z Gameren. Ogród udostępniono publiczności w 1766 roku, niedawno został zrewitalizowany. W pałacu mieszczą się zbiory Biblioteki Narodowej. Bohater naszej prezentacji, apartament na Muranowie, został zaprojektowany z myślą o ludziach, lubiących tradycyjny styl. Apartament znajduje się na VI piętrze w zabytkowej kamienicy. Drzwi wejściowe prowadzą nas bezpośrednio do przestronnego holu, a następnie kuchni i dwóch bardzo atrakcyjnych pokoi. Salon jest przestronny, elegancki, jasny, bardzo dobrze doświetlony – przyszłych nabywców zachwyca przestrzenią i możliwością wielu aranżacji. Wisienkę na torcie stanowi piękny parkiet ułożony w jodełkę. W obu pokojach przeważa biel, szarości i drewno. Meble dobrano tak, aby harmonizowały z klasycznym wystrojem mieszkania. Klasyczne kolory, meble, i piękne oświetlenie dopełniają całości wystroju czyniąc to mieszkanie wyjątkowym i dającym przyszłym nabywcom mnóstwo możliwości aranżacyjnych.

Dla kogo przeznaczona jest nieruchomość:
Jest to idealna propozycja dla rodzin z dziećmi, ale również dla singli. Wnętrza urządzono je w sposób bardzo funkcjonalny, z uwzględnieniem najbardziej wymagających klientów. Ten apartament zaspokaja wymagania osób ceniących wysoką jakość. Rozkład pomieszczeń daje jego przyszłym mieszkańcom poczucie komfortu i bezpieczeństwa.
Dodatkowe atuty: Ten apartament położony jest w sąsiedztwie rozległych terenów zielonych i rekreacyjnych oraz w pobliżu rozbudowanej infrastruktury miejskiej. Taka lokalizacja stwarza komfortowe warunki mieszkania. Doskonała lokalizacja tej nieruchomości pozwala cieszyć się z miejskiego życia i ograniczyć czas dojazdów.
Gorąco polecamy i zapraszamy do oglądania! Więcej ciekawych ofert znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej.

Dowiedz się więcej

Opiekun Klienta Sempre