Sprzedaż
322972
Sopot Górny
(gm. Sopot)
5 000 000 zł

Okolica – Sopot Górny – Kwintesencja piękna okolicy

Kameralny Górny Sopot ze swoja rezydencjonalną zabudową w postaci urokliwych willi i barwnych ogrodów to crème de la crème dla osób szukających pięknych i zacisznych uliczek w dobrze przez wszystkich znanym i cenionym polskim kurorcie.

Piękno i osobliwa zabudowa w górnej części Sopotu powstawała na innych zasadach niż w dolnej części miasta. Historycznie władze miejskie wyznaczały w tej lokalizacji mieszkańcom większe parcele, co miało zachęcić do osiedlania się wyżej, ponieważ wszyscy chcieli mieszkać na dole bliżej morza. Finalnie zaskutkowało to tym, iż Sopocianie budowali swoje rezydencje w Górnym Sopocie, wiele na tym zyskując.

Obecnie z tych urokliwych willi położonych na tarasowo wznoszących ulicach można w pełni podziwiać panoramę Zatoki Gdańskiej.
Prezentowany apartament jest kompendium tego, co jest najbardziej w cechach nieruchomości pożądane w tejże okolicy, czyli kameralna zabudowa, duża prywatność, wyjątkowo wyczuwalna aura spokoju oraz zielona okolica.

Unikalny Apartament – Cechy i opis nieruchomości

Oferowana nieruchomość to przepiękny dwupoziomowy apartament o łącznej powierzchni 270m2 z dużym 30m2 słonecznym tarasem, wyjątkową oranżerią oraz dwoma balkonami. Do nieruchomości przynależny jest garaż oraz naziemne miejsca parkingowe na terenie posesji.

  • I-szy poziom to salon połączony z oranżerią i wyjściem na balkon, sypialnia z garderobą, gabinet, pokój dzienny, kuchnia, łazienka oraz hol.
  • II-gi poziom to salon z wyjściem na balkon, sypialnia, pokój gościnny, aneks kuchenny z wyjściem na taras, łazienka oraz zagospodarowana powierzchnia strychowa.

Powyższe poziomy połączone są dużym funkcjonalnym korytarzem

Nowy właściciel ma możliwość dostosowania pod względem funkcjonalnym na swoje przyszłe potrzeby poszczególnych poziomów w kilku wariantach:

  • Wydzielenia strefy prywatnej z tarasem na poziomie górnym oraz części dziennej na poziomie dolnym
  • Wydzielenia dwóch niezależnych stref mieszkalnych z dedykacją górnej na potrzeby dzieci oraz dolnej na potrzeby rodziców

Ponadto ma opcje

  • Zrobienia zewnętrznej windy ( niewymagana zgoda ze strony konserwatora )
  • Przeznaczenia na np. pokój gier lub pomieszczenie fitness zaadaptowanej i zagospodarowanej powierzchni strychowej

Dodatkowymi atutami nieruchomościami są

  • Prywatność – w całym budynku łącznie są tylko dwie jednostki mieszkaniowe
  • Teren Zielony – W użytkowaniu przynależna jest bezpośrednio sąsiadująca działka o powierzchni 900 m2 występująca jako dostępny dla właściciela nieruchomości teren zielony
  • Piwnica

Standard

Prezentowana nieruchomość przeszła w 2017 r generalny remont przy użyciu wysokiej klasy materiałów, wymieniono podłogi (deski jesion) oraz stolarkę drzwiową nadając miejscu wyjątkowy klimat

Podsumowanie

Przedstawiany apartament to przykład tego co na rynku trójmiejskich nieruchomości luksusowych jest najbardziej pożądane. Unikalność, wyjątkowość, prywatność oraz klasyczny sopocki styl w najlepszym tego słowa znaczeniu. Zapraszam do prezentacji tego wyjątkowego miejsca.

Dowiedz się więcej

Opiekun Klienta Sempre