Sprzedaż
322831
okolice Mrągowa i Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich
Zalec
(gm. Mrągowo)
5 950 000 zł
POSIADŁOŚĆ NA MAZURACH W ZACISZU, W OTOCZENIU NATURY.

Miejsce unikatowe, niespotykane.. Siedlisko,  otoczone krajobrazem mazurskich wzgórz, pól, zieleni oraz lasu. Z owcami pasącymi się na łące i widokiem, który pozostaje na długo w pamięci.

 

LOKALIZACJA
Jesteśmy w krainie 1000 jezior. Od najbliższych, większych miejscowości posiadłość dzieli odległość 11 km – Mrągowo, 20 km – Mikołajki i Ryn oraz Szlak Wielkich Jezior Mazurskich.

POSIADŁOŚĆ WIEJSKA – EKOLOGICZNA ENKLAWA CISZY I SPOKOJU.

To kompleks kilku obiektów – domu, budynku gospodarczego wraz z mieszkaniem dla gości, stajni oraz owczarni. Właściciele tworząc tę enklawę pragnęli stworzyć miejsce nie tylko harmonijne i spójne z ich wizją, ale przede wszystkim w zgodzie z ekosystemem lokalnym i samą naturą. Całość prowadzona jest zgodnie z normami ekologicznymi.

Budynek główny – willa wiejska
Dom, urządzony w stylu angielskim rustykalnym, wypełniony klasycznymi elementami – miał być miejscem idealnym nie tylko dla gospodarzy ale i przybywających gości. W okresie jesienno – zimowy wieczory można spędzać przy kominku w części dziennej a latem na tarasie zewnętrznym, z którego widok rozpościera się na prawie całe jezioro i okolice.

UKŁAD POMIESZCZEŃ
PARTER: przedsionek, hol wejściowy z wejściem do części dziennej, kominkowej z wyjściem na pierwszy z tarasów, toaleta gościnna, pomieszczenie gospodarcze, sauna z łazienką oraz osobna kuchnia z jadalnią

I PIĘTRO: pokój gościnny (sypialnia), sypialnia główna z łazienką i garderobą i widokiem na jezioro, sypialnia dla gości z łazienką

DOM GOSPODARCZY
To przede wszystkim ogromny potencjał do wykorzystania. Na parterze obecnie znajdują się garaże na 3 a nawet 4 mniejsze auta, dodatkowe pomieszczenie oraz kotłownia.
Do samej bryły budynku przyłączone jest mieszkanie dla gości bądź pracowników pomagających przy prowadzeniu gospodarstwa, z osobnym, niezależnym wejściem (pokój dzienny z aneksem, sypialnia, łazienka)
..A przede wszystkim – całe poddasze do adaptacji.

Owczarnia i stajnia dla koni

wybudowana w 2018 roku, użytkowo wykorzystywane. Stajnia z 4 boksami wraz z siodlarnią oraz ponownie – fenomenalnym potencjałem poddasza do wykorzystania.
 
INFORMACJE DODATKOWE..
O tym miejscu można by wiele jeszcze mówić.. stąd przede wszystkim zapraszam do kontaktu celem opowiedzenia o szczegółach i spotkania na tarasie widokowym, który latem staje się miejscem skupiającym życie towarzyskie właścicieli posiadłości oraz ich gości.

Mazury – w poszukiwania sielskiego powrotu do natury

Warmia i Mazury to jeden z najpiękniejszych regionów naszego kraju zwany zielonymi płucami Polski lub krainą 1000 jezior, choć jest ich ponad dwa razy więcej. Tereny te w niewielkim stopniu zostały przekształcone przez gospodarkę człowieka, dlatego stanowią atrakcyjny obszar przyrodniczo-turystyczny. Prawie 30% powierzchni zajmują kompleksy leśne wielu gatunków drzew. Dominują bory z licznymi siedliskami buka i dębu. Mieszkańcy lasów to głównie jelenie, łosie, żubry, dziki i sarny. Okoliczne lasy, jeziora i łąki zachowały naturalny charakter. Zamieszkuje je wiele gatunków zwierząt i ptaków, takich jak: bóbr, lis, borsuk oraz orzeł, bocian, czapla, żuraw, łabędź, kormoran i dzięcioł.

Dowiedz się więcej

Opiekun Klienta Sempre