Sprzedaż
322343
ul. Rzepakowa
Gdynia Pogórze Górne
(gm. Gdynia)
8 500 000 zł

Atuty:
– Kameralna lokalizacja, gwarantująca ciszę i zarazem szybki dojazd do centrum,
– Unikatowa posiadłość, zaprojektowana przez światowej klasy architektów
– Przestrzeń do życia, pracy a także relaksu w zasięgu ręki
– Jeden z największych krytych basenów prywatnych w Polsce

Lokalizacja, komunikacja, co w okolicy:
Rezydencja, położona jest na przedmieściach Gdyni, w malowniczej i spokojnej osadzie Dębogórze, oddalonej zaledwie o 15 km od Śródmieścia. Narożna działka, otoczona z dwóch stron lasem sprzyja atmosferze prywatności i zachęca do relaksu na łonie natury.

W razie potrzeby jednak, cywilizację mamy na wyciągnięcie dłoni. W promieniu 500 m, a zatem kilkuminutowego spaceru, znajdziemy szkołę, przedszkole, lokalny sklep i przystanki ZKM. W zasięgu 10 minut jazdy samochodem znajduje się Galeria Handlowa, a także liczne sklepy spożywcze i punkty usługowe.

W 15 minut znajdziemy się w Rewie, czyli mekce rozmaitych sportów wodnych (windsurfing, kite itd.) oraz cenionym za swoją kameralność nadmorskim kurorcie.

Budynek:
Dom, wybudowany w 1999 roku, wg projektu nagrodzonego głównym laurem na konkursie architektonicznym w Kolonii. W tej ponadczasowej, nowoczesnej bryle surowa, metalowa elewacja uzupełniona jest ogromnymi taflami szkła, które z niebywałą gracją przesuwają się i uchylają, by nadać całości życia.

470 metrów kwadratowych powierzchni podzielonych jest na trzy poziomy. Parter składa się z ogromnego salonu o wysokości 5,33 m, z przeszkleniami na całej wysokości od strony południowej i zachodniej. Tuż obok znajdziemy jadalnię i kuchnię, z której możemy wyjść na taras od południa. Na tym poziomie znajdziemy także dwa pokoje, łazienkę, przestronną garderobę oraz garaż na dwa samochody.

Na piętrze znajdziemy gabinet z biblioteką, dwa pokoje i łazienkę, a także główną sypialnię z osobnym tarasem, dużą funkcjonalną garderobą i osobną łazienką z wanną i prysznicem. Warto dodać, że główna sypialnia, przyłączona do niej łazienka i garderoba stanowią jedną funkcjonalną całość, co jest bardzo praktycznym i funkcjonalnym zabiegiem aranżacyjnym. Ten poziom uzupełnia przestronny hall z częścią wypoczynkową otwarty na salon.

Ostatni poziom stanowi piwnica, w której poza pomieszczeniami stricte gospodarczymi znajdziemy siłownię oraz kryte przejście na przydomowy basen.

Wnętrza, utrzymane w stylistyce pasującej do bryły i całej koncepcji budynku – a zatem metal i szkło – przede wszystkim spajają ideę tej rezydencji, a także budują niezwykły klimat połączenia nowoczesności surowego metalu i szkła, z naturą wyzierającą do wnętrza dzięki dużym, otwierającym przestrzeń, przeszkleniom.

Opis działki:
Działka o powierzchni 2335 m2 zagospodarowana jest malowniczym i niezwykle zadbanym ogrodem w stylu parkowym. Duże połacie terenu spowija nienagannie przystrzyżona trawa, a oko cieszą pomysłowo urządzone kępy roślinności, wśród których znajdziemy drzewka przystrzyżone w stylu bonsai, a także krzewy, drzewa owocowe i iglaste.

Ogromnym atutem działki jest system tarasów, który prowadzi nas do hali kryjącej basen o wymiarach 5 na 16 m i wyposażonym w aktywny przeciwprąd. Hala wyposażona jest w klimatyczne oświetlenie oraz duże, szklane przesuwne drzwi, pozwalające w ciepłe dni i wieczory otworzyć przestrzeń basenową na przyrodę ogrodową i okalający działkę las.

Informacje finansowe:
Cena nieruchomości 8 500 000 PLN
W cenie znajduje się całe wyposażenie domu oraz przyległości.

Dowiedz się więcej

Opiekun Klienta Sempre