Wynajem
320364
ul. Jarosława Dąbrowskiego
Warszawa Mokotów
(gm. Mokotów)
4 800 zł

Awangarda i historia na wynajem!
Stary Mokotów. Bezdyskusyjnie jedna z najpiękniejszych warszawskich dzielnic. Przy ulicy Dąbrowskiego 40a, do 1951 roku noszącej miano Szustra, na miejscu oficyny, która mocno ucierpiała podczas działań wojennych, kilka lat temu stanęła elegancka i nowoczesna Willa Szustra. Apartamentowiec powstał z myślą o osobach wymagających, które jednocześnie są wrażliwe na nieprzemijające piękno dawnych murów, z uwagą wsłuchują się w ich opowieści i cenią sobie niebanalny styl.

Na trzecim, przedostatnim piętrze znajduje się 64,4 mkw. luksusowo urządzonej, w pełni wyposażonej przestrzeni na wynajem, na którą składają się salon z pięknym balkonem połączony z kuchnią i jadalnią, sypialnia, duża wygodna łazienka oraz toaleta. Nowocześnie tu i bardzo wytwornie zarazem – na pierwszy rzut oka widać, że właściciel dołożył wszelkich starań, aby jego lokatorzy czuli się w tym mieszkaniu komfortowo i wyjątkowo. Te designerskie wnętrza, zostały wykończone w każdym detalu i podkreślone gustownymi dodatkami. Wygodnie i charakternie wykończony salon z dużą kanapą zachęca do relaksu – można się oddać lekturze, pooglądać telewizję lub po prostu poprzyglądać się zielonym obrazom za oknami. Stylowy, wyposażony aneks kuchenny, z niezwykłą ozdobą w postaci okna z luksferów, pozwoli rozwinąć kunszt kulinarny, a po posiłku dobrze jest wyjść na balkon i chwilę tam pozostać…

Zdrowy i spokojny sen zapewni wygodne łóżko w gustownie urządzonej sypialni, a trudy dnia zostaną za drzwiami nie mniej wytwornej łazienki z obszerną kabiną prysznicową (dla chętnych – panel do masażu), dużą umywalką i oknem. Tak jak w łazience dominują ciemne barwy, to toaleta utrzymana jest w jasnej tonacji. Do dyspozycji lokatorów są m.in. pralka, odkurzacz, żelazko, a także pościel, ręczniki oraz koce. Wprowadzasz się tylko z walizką!

Warto poświęcić kilka słów klatce schodowej: schody i podłogi wyłożone są granitem, wykończenia są z marmuru i egzotycznego palisandru, na ścianach wiszą lustra. Drzwi do mieszkań – drewniane i masywne. Co godne odnotowania, mieszkają tu zaledwie cztery rodziny. Kamienica jest pod stałym nadzorem kamer; osoby zmotoryzowane mają zapewnione miejsce w garażu, rowerzyści mogą skorzystać z przechowalni na rowery. Dodatkowe sprzęty, które niekoniecznie muszą być non stop pod ręką, znajdą swoje miejsce w komórce lokatorskiej.

Przepiękna Willa Szustra z pewnością zachęca do tego, aby przebywać w niej jak najczęściej, czasem jednak warto z niej wyjść, choćby po to, aby pozwiedzać najbliższą okolicę i tym sposobem jeszcze bardziej przytulić do serca urokliwy zakątek starego Mokotowa. Pierwszy głód o poranku zaspokoi działająca od lat po sąsiedzku urocza „Śniadaniownia”, modna „Ciao a Tutti Due”, parę kroków dalej, po drugiej stronie ulicy, kusi przepyszną pizzą (uwaga, może być kolejka!). Najadłszy się do syta, można jeszcze wstąpić na kawę do Relaksu, bardzo blisko ulicy Puławskiej, a potem skierować swe kroki do malowniczego parku Morskie Oko. Wracając, warto przejść obok pałacyku Szustra, siedziby Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego im. Stanisława Moniuszki, gdzie organizowane są koncerty muzyki poważnej, po czym wstąpić na drinka do słynnej „Regeneracji”. Tuż obok stoi wieża zegarowa Domku Gotyckiego, z której codziennie o 17 wygrywany jest Marsz Mokotowa. Nieco dalej umieszczono pomnik Jana Matejki, u którego stóp przycupnął Stańczyk.

Wysmukłe kamienice i rozłożyste wille – to one dominują w tutejszym krajobrazie i to one tworzą tę niezwykłą atmosferę, która do Mokotowa przyciąga. Bo mieszkać w tym miejscu jest prestiżowo, i każdy to wie.

Można by jeszcze długo opowiadać o cudownym Mokotowie, ale chyba najlepiej po prostu tu przyjechać, zajrzeć do naszej willi i… pozostać.

Na koniec technikalia! Do metra Racławicka są 4 minuty, do tramwajów na Puławskiej 7 minut. Kilka chwil i jest się w centrum stolicy.

Wspaniały apartament do zamieszkania i komfortowego życia. Gotowy do wynajęcia od 1 lipca 2020.

Dowiedz się więcej

Opiekun Klienta Sempre