Wynajem
318576
ul. Jasna
Warszawa Śródmieście
(gm. Śródmieście)
6 000 zł

O budynku:
Kamienica wybudowana około 1903r., którą zaprojektował architekt Dawid Lande.
Poważnie uszkodzona w 1939 (zniszczone trzy kondygnacje od strony Sienkiewicza) a odbudowana po wojnie ze znacznym uproszczeniem elewacji.

O ulicy:
Jasna powstała w 1757 jako jedna z ulic jurydyki Bielino; wytyczono ją na osi pałacu marszałka Franciszka Bielińskiego przy ul. Królewskiej. Jasna sięgała wtedy tylko do ul. Świętokrzyskiej; po jej zachodniej stronie wytyczono szereg parcel sięgających aż do ul. Szkolnej, z których powstały działki przypisane do obu ulic. Przeciwna strona Jasnej tworzyła w tym czasie wschodnią pierzeję rynku jurydyki Bielino, z którego powstał z czasem Plac Zielony, dzisiejszy pl. Dąbrowskiego.

Nazwa ulicy została oficjalnie nadana w 1770. Ma charakter metaforyczny i topograficzny – jest związana z jej ówczesną rzadką zabudową[1].

Na wytyczonych parcelach pobudowano dworki według projektu Jakuba Fontany; w pierwszym okresie istnienia Bielina wyróżniał się jego autorstwa wielki dwór pod nr. 11/13, istniejący do 1944. Pozostałe budynki z tego okresu były znacznie skromniejsze: murowane dworki wznoszono nierzadko wraz z drewnianymi oficynami.

O apartamencie:
Unikatowa oferta pod każdym względem.

Na wejściu wita nas przestronny, reprezentacyjny hall.
Apartament jest klimatyzowany, cichy a jednocześnie zlokalizowany w samym sercu Warszawy.

Urządzony w nietuzinkowy sposób, w doskonałej kolorystyce, wzbudzający emocje apartament składa się z salonu, sypialni, toalety oraz łazienki.

Na wejściu wita nas przestronny, reprezentacyjny hall.
Klatka schodowa zadbana i czysta, budynek z widną.
Do apartamentu przynależna jest piwnica.

Dodatkowe koszty: opłaty administracyjne około 1100pln

Mile widziany najem długoterminowy.

Dowiedz się więcej

Opiekun Klienta Sempre