Sprzedaż
312810
al. Aleja Wilanowska
Warszawa Mokotów
(gm. Mokotów)
1 190 000 zł

Miejsce pełne spokoju i komfortu w samym sercu tętniącej życiem Warszawy, a przy tym nieszablonowy projekt architektoniczny oraz otoczenie terenów bogatych w roślinność. Tak mało jest właśnie takich miejsc w stolicy, a Villa Marina jak najlepiej wpisuje się w tę niszę na rynku nieruchomości. Ciekawe rozwiązania, przy jednoczesnej dbałości o detale i komfort życia mieszkańców, gwarantując przy tym świetny punkt komunikacyjny i możliwość sprawnego dotarcia do praktycznie każdego miejsca w Warszawie. Nie można również zapomnieć o widoku z okna na tętniącą zieloną energią Skarpę Mokotowską oraz dyskrecji gwarantowanej przez układ budynku i rozmieszczenie zaledwie dwóch mieszkań na danym skrzydle piętra. Tak wygląda obraz Villa Marina, apartamentowca z unikalną duszą marynarskiego sznytu na morzu stołecznego rynku nieruchomości!

Lokalizacja
Mokotów to nie przypadkowo jedna z najatrakcyjniejszych do zamieszkania dzielnic w Warszawie, a wpływ na to ma wiele kluczowych czynników z punktu widzenia osoby ceniącej komfort i wygodę w życiu. Można znaleźć tu chyba wszystko, czego potrzeba do szczęśliwego codziennego funkcjonowania – dobra komunikacja pozwalająca na dotarcie w ciągu maksymalnie kilku minut do najważniejszych części stolicy, ciągle powstające nowe restauracje czy kawiarnie, bogactwo parków oraz terenów zielonych. Pełna elegancji zabudowa wzmacniająca poczucie obecności w coraz mocniej rozwijającym się i podążającym za nowoczesnymi trendami mieście.

Do kluczowych lokalizacji Mokotowa z pewnością można zaliczyć ulicę Wilanowską, a w jej eksponowanym miejscu dominująca ciekawą formą architektoniczną Villa Marina. Stąd tylko kilka kroków do unikalnej Skarpy Mokotowskiej, terenów obfitych w zieleń oraz bogactwa naturalne. Co więcej, w najbliższym otoczeniu znajduje się chociażby Park przy Królikarni, Aquapark czy rozbudowany szlak ścieżek rowerowych, które pozwolą na aktywne spędzanie czasu. Podczas spacerów można zatem odkrywać tutaj nie tylko architektoniczne skarby Mokotowa, ale także różnorodność przyrody, gwarantującej odpoczynek każdemu mieszkańcowi tej okolicy.

Nie bez znaczenia pozostaje fakt bliskości stacji Metra Wilanowska oraz dobrego punktu komunikacyjnego, skąd niezależnie od preferowanego środka transportu, można docierać do każdego miejsca w Warszawie. Praca czy szkoła staje się bliższa, niż nigdy wcześniej!

Villa Marina
Na rynku stosunkowo nowych nieruchomości najbardziej zwracają na siebie uwagę apartamentowce, które mają swoją tożsamość oraz motyw przewodni związany z wszelkimi detalami architektonicznymi – tak właśnie jest w przypadku Villa Marina, odnoszącej się do marynistycznej klasyki. Cały kompleks został zaprojektowany przez Bogdana Kulczyńskiego i Przemysława Kokota, stając się w 2007 roku laureatem nagrody Złotego Żurawia w kategorii budynków wielorodzinnych.

Morska symbolika została pieczołowicie wkomponowana w kompleks budynków, składając się na wyjątkowe projekty budynków-fregat o nieszablonowej architekturze. Uwagę zwracają także oczka wodne, nad którymi przebiegają drewniane pomosty, będące swoistymi ścieżkami zapraszającymi, aby wejść do środka i cieszyć się kompozycją całego projektu.

Apartamentowiec w pełni dopasowuje się do wymagań każdej osoby – aktywność fizyczna, rekreacja czy po prostu odpoczynek są tutaj odpowiednio respektowane. Obfitość szaty roślinności oraz należytego wyeksponowania walorów natury terenu Skarpy Mokotowskiej zachęca wszystkich, aby udać się razem z Villa Marina w rejs po morzu pełnym spokoju i zieleni!

Standard wykończenia
Nawet najmniejszy element architektoniczny kompleksu Villa Marina został dopracowany z najwyższą dbałością o każdy szczegół. Warto zwrócić uwagę na indywidualnie projektowane dla całego apartamentowca okna, kunsztowne balustrady ze stali nierdzewnej czy chociażby nieszablonową elewację, która została uatrakcyjniona materiałami nawiązującymi do wątków szkutniczych, odporną na działanie warunków atmosferycznych.

Odwiedzając budynek, każdego już od progu zachwyca egzotyczne drewno na klatkach schodowych. No i standard wykończenia samego mieszkania oczywiście na wysokim poziomie, z zachowaniem poczucia estetyki oraz stylu. Zdecydowanie najlepszej jakości materiały, stanowiące o klasie, co widać na każdym kroku, poruszając się po apartamencie.

Nie można zapomnieć również o kameralności rozmieszczenia mieszkań w całym budynku – w obrębie jednej klatki schodowej znajdują się dwa apartamenty na danym skrzydle piętra. Gwarantuje to spokój oraz pożądaną dyskrecję i poczucie tak niezbędnej przestrzeni.

Rozkład pomieszczeń

Przedpokój
Salon z aneksem kuchennym
Sypialnia 1
Sypialnia 2
WC
Łazienka z toaletą
Duży taras z ekspozycją północną
Mniejszy taras z widokiem na dziedziniec i jeziorko.

Kto może tu zamieszkać?
Cały kompleks Villa Marina jest świetnym dowodem na to, że nawet w samym sercu tętniącej życiem Warszawy można znaleźć oazę spokoju, przy jednoczesnym komforcie życia pozwalającym na podążanie za rytmem miasta. To mieszkanie wyjątkowo trafnie odpowiada na potrzeby zarówno miłośników ciekawych rozwiązań architektonicznych, jak i entuzjastów preferujących sprawną komunikację oraz wszystko co składa się na funkcjonalność i wygodę.

Wyjątkowy projekt całego budynku spełni oczekiwania każdej osoby ceniącej reprezentatywny i wyjątkowy styl, sprawiający powody do dumy i satysfakcji. Oczywiście idealnie odnajdą się tutaj także rodziny z dziećmi, chcące czerpać jak najwięcej szczęścia z codziennego życia.

Dodatkowe informacje
Projekt budynku został przygotowany z myślą o wygodzie dla mieszkańców, zatem nie nie mogło tu zabraknąć szerokiego wachlarza wyboru dostępnych udogodnień, a jest w czym wybierać… Szczególnie dobrze wyposażona i funkcjonalna siłownia jest dostępna dosłownie na wyciągnięcie ręki zarówno dla osób preferujących poranne treningi, jak i aktywność fizyczną po powrocie z pracy. Zadowoleni na pewno będą również wszyscy miłośnicy relaksu, którzy mogą każdego dnia korzystać ze specjalnie przygotowanej sauny.

Oczywiście nie zapomniano także o kwestiach bezpieczeństwa, gdyż cały teren wokół apartamentowca jest zamknięty i dodatkowo chroniony. Do dyspozycji mieszkańców jest również ogródek dla dzieci oraz oczko wodne z dwóch stron osiedla. Dodatkowo dostępna jest komórka lokatorska oraz przewidziano możliwość wykupienia miejsca w dwupoziomowym garażu podziemnym.

Z pewnością możliwość życia w miejscu, gdzie wszystko zostało przygotowane z myślą o mieszkańcach, niewątpliwie rozbudza optymizm oraz radość z codziennego funkcjonowania. Warto zatem zobaczyć apartament w Villa Marina i zafascynować się całym kompleksem, które swoją energią oraz ciekawą architekturą przedstawia szereg niezbitych argumentów, dlaczego warto zarzucić tutaj swoją życiową kotwicę!

Dowiedz się więcej

Opiekun Klienta Sempre