Sprzedaż
144638
Warszawa Stary Żoliborz
(gm. Żoliborz)
12 900 000 zł
Serce Żoliborza Oficerskiego | Klimatyczna uliczka | Dwa miejsca w garażu | 4 zewnętrzne miejsca postojowe | Całoroczny domek gościnny |

Rezydencja położona na Starym Żoliborzu przy willowej ulicy, minutę spacerem od Cytadeli Warszawskiej. Dom wypełniony jest klimatem i architekturą Żoliborza oficerskiego, charakteryzuje go jasna zabytkowa elewacja i czerwona ceramiczna dachówka. Żoliborz oficerski niewątpliwie jest nie tylko urokliwym miejscem Warszawy, ale jednocześnie jedną z najbardziej prestiżowych i historycznych części stolicy. Zespół ulic i placów wytoczony został na początku lat dwudziestych XX w. na terenach stanowiących dawną część cytadeli. To tutaj Wojskowa Spółdzielnia Mieszkaniowa wzniosła zespół budynków jednorodzinnych, a na projektantów wybrano doskonałych architektów – Kazimierza Tołłoczko, Tadeusza Tołwińskiego, Romualda Gutta i Rudolfa Świerczyńskiego. W dworkowo-pałacykowych willach zamieszkało wówczas wielu wysokich oficerów Wojska Polskiego. Pierwszym właścicielem prezentowanego domu był pułkownik Adam Kosiba – szef intendentury Wojska Polskiego w II RP.

Wybudowany w 1922 r.

Przebudowany pod opieką konserwatora zabytków w latach 1991-1995.

Całkowicie wyremontowany i wyposażony w latach 2009-2011 r. z użyciem najwyższej klasy materiałów.

Dom, a właściwie rezydencja, dla prawdziwego konesera.

Ta, skierowana na południe, rezydencja – położona jest na 4 dużych poziomach. Widok z ogrodu i cześć okien, co wyjątkowe w tej części dzielnicy, jest na 3 strony świata – wschód, południe oraz zachód – co zapewnia nasłonecznienie przez cały dzień. Natomiast okna wychodzą na wszystkie 4 strony świata, z czego te wychodzące na północ to głównie kuchnia, łazienka i hall.

Na parterze znajduje się salon z jadalnią, kuchnią z częścią wypoczynkową wraz z kominkiem. Znajdziemy tu również gabinet, służący też jako pokój gościnny, a także toaletę dla gości. Ta część domu połączona jest przez garderobę z garażem który pomieści dwa samochody. Na wielkim tarasie znajduje się dodatkowy, zadaszony – letni salon, gdzie przenosi się życie domowników od maja do września. Na pierwszym piętrze zaprojektowano antresolę oraz dwie duże sypialnie, każda z balkonem, własną łazienką i garderobami. Na w pełni zrewitalizowanym poddaszu, właściciele domu urządzili dwa gabinety (w tym jeden bardzo duży) oraz antresolę i toaletę. Możliwe jest wykorzystanie antresoli jako dużej łazienki i zamiana funkcjonalności pozostałych pomieszczeń na sypialnie lub dodatkowe pokoje dla dzieci. Część podziemna to wiele funkcji. Sauna sucha i mokra, fitness – siłownia, pralnia i spiżarnia oraz duże studio, dzisiaj sala gimnastyczna służąca jako miejsce do gry w piłkę z dwiema bramkami. Znajdziemy tu również pomieszczenie o charakterze ziemianki z charakterystyczną dla niej temperaturą, która służy do przechowywania wina i przetworów. W trzech łazienkach w domu zainstalowano ogrzewanie elektryczne podłogowe, a w salonie i jadalni hydrauliczne. Wszystkie schody są marmurowe, zaś hall ma ponad 5 metrów wysokości. W sypialni master bedroom i w większym gabinecie przygotowane są instalacje do air condition. W części podziemnej właściciele domu przewidzieli instalacje do wykonania basenu ogrodowego i jacuzzi oraz aktywną wentylację z dodatkową funkcją ogrzewania. W domu znajdują się także dwa kominki, nowy i ekonomiczny piec gazowy najwyższej generacji Viesmann z dodatkowymi kolektorami słonecznymi, pełna instalacja alarmowa, przygotowane instalacje gotowe do podłączenia kilkunastu kamer oraz podprowadzony jest światłowód i telewizja kablowa.

Jedyny taki ogród z południową ekspozycją

Nastrój i wypoczynek zapewnia wieloletni ogród z bogatą i dojrzałą zielenią. Rosną tu kasztanowiec, magnolia, srebrne świerki, grab, jodły, brzoza, sosny, miłorząb, wiśnia ozdobna, buk zwisłolistny, rododendrony, cisy, tuje – w tym bardzo duże, bukszpany, kosodrzewiny, forsycje, jałowce, berberysy żółte, bluszcze hederea, astilbe, niezapominajki, hortensje pnące, astry, róże, glicynia, barwinki, konwalie etc., a także rośliny owocowe w tym winogrona, poziomki, wiśnie, czereśnie, mirabelki, czy śliwy. W ogrodzie jest także ok. 300 m2 trawnika i droga wewnętrzna, a także zaprojektowane miejsce do wybudowania zewnętrznego basenu. Podlewanie ogrodu jest automatyczne (nowa aparatura i przewody). Blisko 100 lat powstawania drzewostanu i ponad 20 lat pracy nad samym ogrodem. Do dodatkowych udogodnień należy system inteligentnego domu oraz podgrzewane podejście, chodnik i podjazd, a także całoroczny, dwupoziomowy i w pełni wyposażony w łazienkę i kuchnię domek gościnny, z wydzieloną z zewnątrz częścią dla ogrodnika.

Widoczny z okien oraz z ogrodu posesji liściasty i iglasty drzewostan (położony także poza działką) – jest wyraźnie widoczny na mapie satelitarnej terenu.           

Do wykonania około 250 m. kw. tarasów i balkonów wykorzystano brazylijskie drewno egzotyczne Ipe / Lapache.

Uwagę zwraca prestiżowe sąsiedztwo szanowanych i cenionych reżyserów, aktorów, muzyków, architektów, prawników, dziennikarzy i przedsiębiorców. W 2012 roku przylegająca do nieruchomości ulica została zrewitalizowana. W ramach prac zmodernizowano historyczną nawierzchnię jezdni wymieniając charakterystyczne płytki, położono nowe chodniki, wyremontowano latarnie i zmodernizowano zieleń. W 2014 roku została wyremontowana także ul. Czarnieckiego (wymiana jezdni oraz chodników). To dzisiaj jeden z najpiękniejszych i najbardziej zielonych, reprezentacyjnych zakątków tej części Starego Żoliborza i północnej Warszawy.

Parametry nieruchomości

Powierzchnia użytkowa budynków (całkowita): 575,20 m.kw. Rzeczoznawcy przyjęli 494,40 m2, w tym 472,30m2 – budynek główny, z czego 439.10 m2 budynku mieszkalnego, 33,4 m2 garażu, ponadto 250 m2 tarasów, 22,10 m2 domku gościnnego z dodatkową antresolą 10m2. Wg. księgi wieczystej nieruchomość ma 461,20m2.

Zestawienie powierzchni głównego budynku:

Pow. użytkowa budynku 439,10m2 + garaż 33,4m2 + winiarnia 6m2 + tarasy i balkon ok. 250m2 (nie jest liczona powierzchnia schodów w budynkach) + na poddaszu 52,60m2 (extra – pow. ze skosami), w tym:
piwnica – 157,80m2 + “winiarnia” 6 m2
parter – 121,30m2 + garaż 33,4 m.kw.
piętro – 105,60m2
poddasze 107m2 (54,40m2 użytkowa)
tarasy i balkon – 250m2

Wysokość pomieszczeń w budynkach:

średnio ok. 3 metrów, w tym: od 2,40m (pomieszczenia podziemne – te najniższe w piwnicach mają 2,20m), poprzez 2,42m (łazienka – piętro), poprzez 2,60m (obydwie sypialnie na piętrze I łazienka – piętro), poprzez 2,75m (parter – pokój dzienny i gabinet, część poddasza), poprzez 3,5m – 4m (główny gabinet na poddaszu, halle w budynku głównym i domek gościnny w obydwu częściach), aż do blisko 6m (główny hall w głównym budynku).

Powierzchnia działki: 800 m.kw. Wg. księgi wieczystej 755m2 – do tego dochodzi ogrodzony teren od frontu domu ok. 50 m2.

Dowiedz się więcej

Opiekun Klienta Sempre