499 000 zł

Nieruchomość zlokalizowana jest w miejscowości Szczawa, w gminie Kamienica. Położona jest we wschodniej, ładnie nasłonecznionej części tej miejscowości, niedaleko jej centrum, w odległości około 300 metrów od drogi relacji Mszana Dolna – Zabrzeż, na końcu spokojnej, „ślepej” uliczki, w otoczeniu podobnych domów.

Budynek jest trzykondygnacyjny (plus nieużytkowe poddasze), wzniesiony na przełomie lat 70-tych i 80-tych ubiegłego wieku, z najlepszych wtedy materiałów: ściany murowane z pustaków „max” oraz cegieł, stropy żelbetowe, ocieplony styropianem o grubości 15 cm, otynkowany, wyposażony w okna drewniane, w części mieszkalnej dwuszybowe. Konstrukcja dachu jest drewniana, pokrycie blachą aluminiową falistą ocynkowaną, schody wewnętrzne o konstrukcji żelbetowej, wykończone drewnem dębowym. Balkony na dwóch kondygnacjach, szerokie, częściowo zadaszone, częściowo ukryte pod połaciami dachu, wykończone płytkami ceramicznymi oraz płytkami lastrico, ocieplone od spodu, z drewnianymi barierkami. Opaski wokół budynku oraz chodniczek wykonane z kostki betonowej. Orynnowanie PCV (Gamrat), parapety okienne z lastrico.

Wnętrze budynku: ściany wykończone drewnianą boazerią, na podłogach płytki kamienne oraz deski podłogowe, część łazienek wykończona płytkami ceramicznymi.
Wszystkie kondygnacje budynku są zaprojektowane jako powtarzalne – na każdej znajduje się centralny korytarz, boczna klatka schodowa, dwa mniejsze pokoje ze swoimi łazienkami, jeden duży pokój narożny, duża łazienka – różnice są tylko w jednej części każdej z kondygnacji:
– w przyziemiu są: wiatrołap, kotłownia i pomieszczenie warsztatowe;
– na pierwszym piętrze są: duża kuchnia oraz spiżarnia;
– na drugim piętrze są: dwa niezależne pokoje.
Łącznie w całym budynku jest 11 pokojów (sześć z własnymi sanitariatami oraz pięć bez własnych sanitariatów), dwie samodzielne łazienki, duża i jasna kuchnia z osobną sporą spiżarnią, duża kotłownia, pomieszczenie warsztatowe, które również może być kolejnym, małym pokojem. Brak garażu.

Media: energia elektryczna, woda z własnego ujęcia, podłączenie budynku do kanalizacji gminnej. Wodociąg gminny oraz gazociąg są w budowie. Aktualnie budynek nie posiada pieca do centralnego ogrzewania – są tylko instalacje, oraz grzejniki żeberkowe w pomieszczeniach. Woda ciepła użytkowa z elektrycznego bojlera.

Ilość pomieszczeń oraz ich rozkład umożliwiają bardzo różne aranżacje wnętrza budynku, w tym zrobienie nawet trzech niezależnych mieszkań, lub np. jednego mieszkania dla właścicieli oraz kilku zupełnie niezależnych pokojów dla gości.

Budynek oczywiście wymaga pewnych nakładów – jak dużych „na wstępie”, to – ze względu na jego wielkość oraz możliwości różnej aranżacji czy przeznaczenia – zależy od tego, co nowy Właściciel będzie chciał od razu uzyskać, i co będzie w nim planował – niemniej jednak budynek jest w dobrym stanie, umożliwiającym jego jeszcze długoletnie użytkowanie.

Również regularny kształt działki (prostokąt), jej spora, płaska powierzchnia, oraz niecentralne usytuowanie budynku powodują, że teren ten można bardzo ciekawie i praktycznie urządzić: ogród, altanki ze stoliczkami dla gości, miejsce do grillowania, basen, zacienione ławeczki z widokiem na okoliczne góry, osobny garaż – miejsca jest wystarczająco na to wszystko.

Cały teren jest ogrodzony: od strony ulicy ogrodzenie wykonane z paneli z prętów stalowych, osadzonych na betonowej podmurówce, od stron innych nieruchomości jest to siatka metalowa rozciągnięta pomiędzy metalowymi słupkami.

Z punktu widzenia wykorzystania tej nieruchomości na cele stricte biznesowe bardzo istotna jest duża ilość okolicznych atrakcji turystyczno – rekreacyjnych, jak i bliskość infrastruktury:
– wiele górskich szlaków pieszych, tras rowerowych i narciarskich wokół góry Mogielica;
– pijalnia wód mineralnych w Szczawie (źródła Hanna, Szczawa I, Szczawa II, Dziedzilla);
– miejscowość Kamienica (siedziba gminy): urzędy, sklepy, kawiarnie – około 5 km;
– stok narciarski Lubomierz – około 5 km;
– góra Podobin będąca mekką paralotniarzy – około 30 km;
– stacja narciarska Ostoja Koninki (wyciąg działa również w lecie) – około 30 km;
– Gorczański Park Narodowy: Góra Turbacz (schronisko), Góra Stare Wierchy, obserwatorium astronomiczne na Suchorze – około 30 km;
– Centrum Sportów Zimowych Kasina Wielka (w lecie zjazdowa trasa rowerowa) – około 25 km;
– miasto Szczawnica: zabiegi lecznicze i rehabilitacyjne, stok narciarski Palenica – około 30 km.

Dodatkowe informacje:
Powierzchnia całkowita: około 270 m2
Powierzchnia użytkowa: około 180 m2
Stan budynku: Dobry
Rok budowy: 1977 (rozpoczęcie)
Liczba pokojów: 11
Powierzchnia działki: 1 608 m2
Ukształtowanie działki: Płaska
Droga dojazdowa: Asfaltowa
Ogrodzenie: Tak
Gaz: Nie (gazociąg w budowie)
Energia elektryczna: Tak
Woda: Własne ujęcie (wodociąg gminny w budowie)
Kanalizacja miejska: Tak
Typ okien: Drewniane starego typu, częściowo z podwójnymi szybami

Dowiedz się więcej

Opiekun Klienta Sempre